Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Przyborów: Pokaz eko-mody

Przyborów: Pokaz eko-mody

Resize_of_02119 listopada w Zespole Szkół w Przyborowie odbył się pokaz mody ekologicznej w ramach realizacji projektu edukacyjnego: “Sztuka recyklingu”. Recykling coraz częściej obecny jest w sztuce i w modzie. Robienie “czegoś z niczego” zyskuje coraz więcej zwolenników. Artyści tworzący unikatowe dodatki zachwycają i niekiedy zaskakują swoją inwencją. Eko-moda opiera się na założeniu, że z zużytych materiałów takich jak: butelki plastikowe, folie, puszki, kapsle, podkładki i innych, które to normalnie trafiłyby do śmieci, można stworzyć ciekawe ubrania i biżuterię. W tego typu przerabianiu rzeczy kładzie się  nacisk na kreatywne podejście do rzeczy codziennego użytku. Zobaczcie, w jaki sposób uczniowie naszej szkoły twórczo skorzystali z własnej wyobraźni.

Pokaz mody recyklingowej zrealizowany był w formie konkursu grupowego dla klas. Oceniano kreatywność prac, staranność wykonania, walory użytkowe oraz walory artystyczne prezentowanych projektów. Gratulacje dla klas, które zostały najwyżej ocenione przez komisję konkursową. A były to: klasa II w szkole podstawowej i klasa III w gimnazjum.

Wszyscy modele i modelki prezentowali się wspaniale, ich projekty były niezwykle pomysłowe i ciekawe, a niektóre bardzo zabawne.

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast