Don't Miss
Home » Wiadomości » Przyborów: Pokaz eko-mody

Przyborów: Pokaz eko-mody

Resize_of_02119 listopada w Zespole Szkół w Przyborowie odbył się pokaz mody ekologicznej w ramach realizacji projektu edukacyjnego: „Sztuka recyklingu”. Recykling coraz częściej obecny jest w sztuce i w modzie. Robienie „czegoś z niczego” zyskuje coraz więcej zwolenników. Artyści tworzący unikatowe dodatki zachwycają i niekiedy zaskakują swoją inwencją. Eko-moda opiera się na założeniu, że z zużytych materiałów takich jak: butelki plastikowe, folie, puszki, kapsle, podkładki i innych, które to normalnie trafiłyby do śmieci, można stworzyć ciekawe ubrania i biżuterię. W tego typu przerabianiu rzeczy kładzie się  nacisk na kreatywne podejście do rzeczy codziennego użytku. Zobaczcie, w jaki sposób uczniowie naszej szkoły twórczo skorzystali z własnej wyobraźni.

Pokaz mody recyklingowej zrealizowany był w formie konkursu grupowego dla klas. Oceniano kreatywność prac, staranność wykonania, walory użytkowe oraz walory artystyczne prezentowanych projektów. Gratulacje dla klas, które zostały najwyżej ocenione przez komisję konkursową. A były to: klasa II w szkole podstawowej i klasa III w gimnazjum.

Wszyscy modele i modelki prezentowali się wspaniale, ich projekty były niezwykle pomysłowe i ciekawe, a niektóre bardzo zabawne.

ug

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast