Nie przegap
Strona główna » Kultura » Przygody z designem dla małych… i dużych

Przygody z designem dla małych… i dużych

Co to jest inspiracja? Na czym polega praca designera? Jak wygląda projekt? Tego wszystkiego i jeszcze więcej o sztuce designu nauczą się dzieci podczas bezpłatnych warsztatów w IKEA Kraków, które prowadzi znana projektantka wnętrz i prezenterka telewizyjna – Olimpia Ajakaiye. Dorośli natomiast z pomocą dekoratora dowiedzą się jak prawidłowo umeblować dziecięcy pokój.

Warsztaty i porady dekoratorów to tylko niektóre atrakcje przewidziane w ramach akcji „Dom – najważniejszy plac zabaw”, która w IKEA Kraków trwa od 9 lipca do 19 sierpnia.

Wakacyjne zabawy z designem
Warsztaty w IKEA Kraków to niepowtarzalna okazja do wprowadzenia dzieci w inspirujący i pobudzający wyobraźnię świat designu. Zabawa w projektanta wnętrz rozwija kreatywność, a odpowiednio prowadzone zajęcia plastyczne poprawiają koordynację ruchową dziecka. Dlatego warsztaty podzielone zostały na dwie części: teoretyczną i praktyczną.

– Na początku zajęć dzieci poznają m.in. najciekawsze projekty światowych artystów i dowiedzą się, czym były inspirowane. Na przykładzie wnętrz w IKEA Kraków nauczą się rozpoznawać ciepłe i zimne barwy oraz odpowiednio dobierać kolory. W części praktycznej będą miały okazje zaprojektować i zrobić własną lampę z przedmiotów z recyklingu. Świetną inspiracją dla dzieci są designerskie lampy z kolekcji IKEA PS – opowiada Olimpia Ajakaiye, prowadząca warsztaty.

Jak umeblować pokój dziecięcy?
Podczas gdy dzieci będą uczyć się projektowania, ich opiekunowie mogą udać się do restauracji IKEA na bezpłatne śniadanie lub – po wcześniejszym umówieniu się – skorzystać z porad dekoratora, który podpowie, jak umeblować dziecięcy pokój.

– Dla maluchów najważniejszym placem zabaw jest ich własny dom. To tu uczą się i poznają świat. Dlatego pokój dziecka warto urządzić tak, żeby stanowił on prawdziwy plac zabaw. Powinien być atrakcyjny i wygodny dla dzieci, ale przede wszystkim bezpieczny – podkreśla Katarzyna Pokrywka, dekorator z IKEA Kraków. – W IKEA mamy szereg rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo maluchów, np. praktyczne zabezpieczenia narożników, kontaktów, blokady szuflad – wylicza.- Z przyjemnością podpowiemy, jak umeblować pokój, który będzie idealnym miejscem do zabawy i nauki, takim, w którym dziecko będzie się po prostu dobrze czuło – zachęca Pokrywka.

Harmonogram wydarzeń
Warsztaty z designu dla dzieci odbywają w wakacyjne wtorki, przez cały czas trwania akcji w godz. od 09:00 do 11:00 w Smalandii IKEA Kraków. Najbliższe zajęcia planowane są na 24 lipca. Kolejne odbędą się: 31 lipca, 7 sierpnia i 14 sierpnia. Prowadzone są w 15 osobowych grupach dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat.

Porady dekoratorów dla dorosłych udzielane są w dniach 11 lipca – 17 sierpnia, we wszystkie dni robocze, dwa razy dziennie, o godzinie 10:00 i 16:00 w sklepie IKEA Kraków.

Zapisy na warsztaty dla dzieci i porady dekoratorów odbywają się poprzez formularz
on-line na stronie www.ikea.pl/krakow. Wymagane jest podanie nr karty IKEA FAMILY. Osoby, które nie są członkami IKEA FAMILY, mogą przystąpić do klubu przed zapisem. Rejestracja trwa kilka minut.

Justyna Lechowicz / Open Media

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast