Nie przegap
Strona główna » Kultura » Przygody z designem dla małych… i dużych

Przygody z designem dla małych… i dużych

Co to jest inspiracja? Na czym polega praca designera? Jak wygląda projekt? Tego wszystkiego i jeszcze więcej o sztuce designu nauczą się dzieci podczas bezpłatnych warsztatów w IKEA Kraków, które prowadzi znana projektantka wnętrz i prezenterka telewizyjna – Olimpia Ajakaiye. Dorośli natomiast z pomocą dekoratora dowiedzą się jak prawidłowo umeblować dziecięcy pokój.

Warsztaty i porady dekoratorów to tylko niektóre atrakcje przewidziane w ramach akcji „Dom – najważniejszy plac zabaw”, która w IKEA Kraków trwa od 9 lipca do 19 sierpnia.

Wakacyjne zabawy z designem
Warsztaty w IKEA Kraków to niepowtarzalna okazja do wprowadzenia dzieci w inspirujący i pobudzający wyobraźnię świat designu. Zabawa w projektanta wnętrz rozwija kreatywność, a odpowiednio prowadzone zajęcia plastyczne poprawiają koordynację ruchową dziecka. Dlatego warsztaty podzielone zostały na dwie części: teoretyczną i praktyczną.

– Na początku zajęć dzieci poznają m.in. najciekawsze projekty światowych artystów i dowiedzą się, czym były inspirowane. Na przykładzie wnętrz w IKEA Kraków nauczą się rozpoznawać ciepłe i zimne barwy oraz odpowiednio dobierać kolory. W części praktycznej będą miały okazje zaprojektować i zrobić własną lampę z przedmiotów z recyklingu. Świetną inspiracją dla dzieci są designerskie lampy z kolekcji IKEA PS – opowiada Olimpia Ajakaiye, prowadząca warsztaty.

Jak umeblować pokój dziecięcy?
Podczas gdy dzieci będą uczyć się projektowania, ich opiekunowie mogą udać się do restauracji IKEA na bezpłatne śniadanie lub – po wcześniejszym umówieniu się – skorzystać z porad dekoratora, który podpowie, jak umeblować dziecięcy pokój.

– Dla maluchów najważniejszym placem zabaw jest ich własny dom. To tu uczą się i poznają świat. Dlatego pokój dziecka warto urządzić tak, żeby stanowił on prawdziwy plac zabaw. Powinien być atrakcyjny i wygodny dla dzieci, ale przede wszystkim bezpieczny – podkreśla Katarzyna Pokrywka, dekorator z IKEA Kraków. – W IKEA mamy szereg rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo maluchów, np. praktyczne zabezpieczenia narożników, kontaktów, blokady szuflad – wylicza.- Z przyjemnością podpowiemy, jak umeblować pokój, który będzie idealnym miejscem do zabawy i nauki, takim, w którym dziecko będzie się po prostu dobrze czuło – zachęca Pokrywka.

Harmonogram wydarzeń
Warsztaty z designu dla dzieci odbywają w wakacyjne wtorki, przez cały czas trwania akcji w godz. od 09:00 do 11:00 w Smalandii IKEA Kraków. Najbliższe zajęcia planowane są na 24 lipca. Kolejne odbędą się: 31 lipca, 7 sierpnia i 14 sierpnia. Prowadzone są w 15 osobowych grupach dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat.

Porady dekoratorów dla dorosłych udzielane są w dniach 11 lipca – 17 sierpnia, we wszystkie dni robocze, dwa razy dziennie, o godzinie 10:00 i 16:00 w sklepie IKEA Kraków.

Zapisy na warsztaty dla dzieci i porady dekoratorów odbywają się poprzez formularz
on-line na stronie www.ikea.pl/krakow. Wymagane jest podanie nr karty IKEA FAMILY. Osoby, które nie są członkami IKEA FAMILY, mogą przystąpić do klubu przed zapisem. Rejestracja trwa kilka minut.

Justyna Lechowicz / Open Media

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast