Don't Miss
Home » Religia » Przyjęcie nowych ministrantów – Szczepanów / zdjęcia

Przyjęcie nowych ministrantów – Szczepanów / zdjęcia

Z wielką szczepanowska wspólnota parafialna powitała w gronie Służby Liturgicznej nowych ministrantów. Obrzęd przyjęcia miał miejsce w szczepanowskiej bazylice  w piątek,  28 listopada podczas wieczornej Mszy Świętej. Symbolicznego nałożenia pelerynek dokonał ks. proboszcz Władysław Pasiut.

Przygotowanie do posługi ministranta rozpoczęło się wraz z rokiem szkolnym, a więc od września. Trwało ono trzy miesiące. W tym czasie chłopcy uczestniczyli w spotkaniach przygotowujących, tzw. zbiórkach. Odbywały się one co tydzień w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej. W ich trakcie chłopcy zapoznali się z budową i wystrojem bazyliki a nade wszystko z przedmiotami liturgicznymi oraz posługą ministranta w trakcie Eucharystii. Zwieńczeniem ich zapału i podjętych wysiłków było uroczyste przyjęcie ich do grona ministrantów w dniu 28 listopada br. – mówi  ks. Dominik Furgał opiekun LSO w szczepanowskiej bazylice.

Aspiratom w dniu przyjęcia do wspólnoty ministrantów towarzyszyli najbliżsi – rodzice i dziadkowie.

bazylikaszczepanow.pl / ks. Dominik Furgał

Foto-Olczak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast