Don't Miss
Home » Wiadomości » „Ptaki gminy Borzęcin” / zdjęcia

„Ptaki gminy Borzęcin” / zdjęcia

ASC_001018 grudnia w czwartek w Gminnym Ośrodku Kultury w Borzęcinie odbyło się spotkanie promocyjne książki pod tytułem „Ptaki gminy Borzęcin” autorstwa Krzysztofa Majki i Włodzimierza Stachonia. Publikacja stanowi unikatową dokumentację zasobności lokalnego środowiska w różnego rodzaju gatunki ptactwa, zamieszkującego tereny nizinne.

To swoistego rodzaju encyklopedia wiedzy o „skrzydlatych braciach”, których wielość gatunków świadczy o niezwykłych walorach i wysokiej jakości ciągle przecież zmieniającego się środowiska naturalnego gminy Borzęcin. Publikacja jest opowieścią o mieszkańcach obszarów zielonych i niedostępnych, ale także tych ucywilizowanych i tętniących życiem części gminy.
Pomysł publikacji „Ptaki Gminy Borzęcin” zrodził się na bazie okazjonalnych obserwacji środowiska i nasłuchiwania odgłosów otoczenia. Wystarczy przecież wstać przed świtem, aby usłyszeć budzącą się do życia naturę, trele słowików i drozdów, by w ciągu dnia ogrzać się w promieniach wędrującego po nieboskłonie słońca, a o zmierzchu zanurzyć ponownie w koncertowej gamie ptasich dźwięków, przerywanej raz po raz rechotem żab.

Krzysztof Majka jest leśnikiem, myśliwym i przyrodnikiem. Od trzydziestu lat pracuje w Nadleśnictwie Dąbrowa Tarnowska. Pasjonuje go poznawanie i dokumentowanie rodzimej przyrody, szczególnie ptaków. Włodzimierz Stachoń od ponad dwudziestu lat zajmuje się fotografią przyrodniczą i publicystyką o tej tematyceIB

Foto. Bogusław Hajduk

One comment

  1. Zygmunt Szych

    „Pomysł publikacji „Ptaki Gminy Borzęcin” zrodził się na bazie okazjonalnych obserwacji środowiska i nasłuchiwania odgłosów otoczenia”. Ładnie to tak kłamać w żywe oczy ,Panie Wójcie? Pomysł publikacji zrodził się w głowie red.Zygmunta Szycha,który zgłosił się z nim do wójta Kwaśniaka,ale na skutek rozmaitych perypetii został wykonany przez kogoś innego.Janusz,doskonale przecież o tym wiesz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast