Nie przegap
Strona główna » Sport » Puchar Tymbarku rozpoczęty!

Puchar Tymbarku rozpoczęty!

puchar-tymbarku-iPuchar Tymbarku to ogólnopolski turniej piłkarski przeznaczony dla dzieci. Jest to jedno z największych przedsięwzięć sportowych adresowane do najmłodszych piłkarzy z całego kraju. Rozpoczyna się od gmin, poprzez etap powiatowy, wojewódzki, aż po turniej finałowy w Warszawie na Stadionie Narodowym. Jest to również jedna z najstarszych tego typu imprez, w tym roku odbywa się już po raz XVII.

W ubiegły piątek w Brzesku rozpoczął się etap gminny turnieju. Uczestniczyło w nim osiem zespołów – szkółek piłkarskich, oraz szkół podstawowych. A.S ELITA wystawiła do turnieju aż cztery zespoły. Jeden w kategorii dzieci 8-letnich, dwa w kategorii 10-latków oraz jeden w kategorii 12-latków. Ambicje były ogromne, zwłaszcza w kategorii U 10, gdzie została wystawiona bardzo mocna „eksportowa” drużyna z dużym bagażem doświadczeń w najbardziej prestiżowych turniejach. Drugi zespół Elity w kategorii U 10 to w zasadzie byli 9-latkowie. Chodziło o to, żeby nabyli niezbędnego doświadczenia. W tym turnieju zajęli piąte miejsce, więc nie było źle, a cel został osiągnięty, bo nabyli szczyptę doświadczenia, co na pewno zaprocentuje w nieodległej przyszłości.

W piątkowe popołudnie rozgrywki rozpoczęły się od starcia najmłodszych – trzy zwycięstwa i jedna porażka dały elicie w ostateczności drugie miejsce – niestety, nie premiowane awansem do następnej fazy rozgrywek.

Pierwszy zespół U 10, który bardzo wszyscy liczyli, bardzo wysoko wygrał pojedynki grupowe 12-0 i 6-0 (mecze trwały po 12 minut). W meczu półfinałowym grał jednak bardzo nieskutecznie, wielokrotnie “stemplując” słupki i poprzeczkę i po remisie 0-0 nastąpiły rzuty karne. To zawsze trochę loteria, więc nie należy do specjalnie ulubionych sytuacji. Każdy woli jak wynik zostanie ustalony w normalnej grze na boisku, niż za pomocą rzutów karnych.

Tym razem doskonałe wyszkolenie, refleks i opanowanie bramkarza Tomka Mleczko, kótry obronił jeden strzał, przy wszystkich strzelonych przeciwnikowi, przyniosły Elicie awans do finału. W najważniejszym meczu znowu jednak skuteczność pozostawiała wiele do życzenia, a na domiar złego boisko, z powodu kontuzji musiał opuścić Filip Jaworski.

Mecz finałowy zakończył się wynikiem 0-1 dla Akademii Piłkarskiej Brzesko, która tym samym awansowała do fazy powiatowej Pucharu Tymbarku.

Następnego dnia, w  sobotę do rywalizacji przystąpili chłopcy z rocznika 2005/2006 czyli U12. W tym turnieju również nie sprzyjało Elicie szczęście i już w pierwszym meczu stracili bramkę na kilka sekund przed końcem i zaliczyli pierwszą porażkę, w następnym meczu znowu w plecy, tym razem  0-3 z późniejszym triumfatorom SP nr 3 w Brzesku, by na otarcie łez rozprawić się z brzeską “Dwójką” 9-0 co dało w ostateczności 5 miejsce.

Podsumowując: dwa drugie miejsca oraz dwa piąte to, jak na A.S. Elita,  wynik znacznie poniżej oczekiwań. W sporcie tak jednak jest. Zawsze obowiązuje zasada „bij mistrza” i nic tego nie zmieni. Prawdziwego mistrza poznaje się zaś po tym, jak szybko się podnosi.

brzesko.info.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast