Don't Miss
Home » Wiadomości » Quady i motocykle w lesie – policjanci i leśnicy zaplanowali kolejne działania

Quady i motocykle w lesie – policjanci i leśnicy zaplanowali kolejne działania

Policjanci i Nadleśnictwo Brzesko po raz kolejny podejmują wspólną inicjatywę i działania wobec osób, które jeżdżąc quadami i motocyklami po lasach łamią obowiązujące przepisy. Służby zapowiadają kolejne kontrole w tym temacie i konsekwencje za nielegalny wjazd do lasu.

Policjanci wiedzą, jak uciążliwa dla lokalnej społeczności jest kwestia osób poruszających się na quadach i crossach po terenach leśnych. Takie sygnały docierają do nas również za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Temat quadów i motocykli jeżdżących po lasach był tematem wiodącym spotkania Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Brzesku z funkcjonariuszami Straży Leśnej. Służby zaplanowały kolejne wspólne działania przeciwko osobom łamiącym prawo i zapowiadają kolejne kontrole w kompleksach leśnych. Będą one cyklicznie powtarzane, aby wyeliminować nieprawidłowe zachowania, które mogłyby zagrażać bezpieczeństwu.

Mundurowi przypominają, że las i podobne tereny rekreacyjne nie są miejscem dla osób, które niszczą środowisko naturalne, płoszą dzikie zwierzęta i łamią obowiązujące przepisy. Podczas ostatniej przeprowadzonej akcji funkcjonariusze ukarali 5 osób za nieuprawniony wjazd do lasu.

Jazda po lesie jest zabroniona: „Ruch pojazdem silnikowym, zaprzęgowym i motorowerem w lesie dozwolony jest jedynie drogami publicznymi, natomiast drogami leśnymi jest dozwolony tylko wtedy, gdy są one oznakowane drogowskazami dopuszczającymi ruch po tych drogach” – czytamy w artykule 29 ustawy o lasach.

Nielegalna jazda to złamanie 161 artykułu kodeksu wykroczeń, wykroczenie to jest zagrożone grzywną.

KPP Brzesko

3 komentarze

  1. Dozywotni zakaz prowadzenia pojazdow jednosladowych dla tych huliganow. Wjezdzaja do lasow czy na laki gdzie spokojnie chca zyc zwierzeta. Wysokie kary finansowe i twarz i adres podac do publiki. Jak bedecznac adres takiego pajaca to przyjade do niego kladem i bede jezdzic po podworku i zobaczymy jaki bedzie zadowolony 🙂

  2. To gdzie w powiecie Brzeskum można legalnie jeździć na quadzie przeprawowym?
    Nawet tor w Buczu Wam przeszkadza i chcecie się go pozbyć …

  3. Wezcie sie lepiej za bezpieczeństwo a do lasu nie wpuszczajcie ciężkich pojazdów takich jak traktory wycinarki drzew itp ktore niszcza wszystco co maja pod kołami i jest z tego wielki smród i hałas !!! oraz za policje ktora stoi dla „bezpieczenstwa” na wylocie z „miasta” przy jadownikach na Głowackiego !!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast