Don't Miss
Home » Region » Rada Powiatu Tarnowskiego V kadencji zakończyła pracę

Rada Powiatu Tarnowskiego V kadencji zakończyła pracę

W Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej odbyła się ostatnia – XLVIII sesja Rady Powiatu Tarnowskiego V kadencji. Tym samym zakończyła się praca Rady w obecnym składzie. Podczas sesji miało miejsce również wręczenie odznaczeń państwowych i resortowych dla pracowników PSPR w Tarnowie oraz strażaków ochotników z terenu powiatu.

Rada Powiatu Tarnowskiego w czasie trwania V kadencji – 2014-2018 – odbyła 48 posiedzeń podejmując 421 uchwał. W ramach 48 posiedzeń rady trzy były to sesje nadzwyczajne, trzy – uroczyste, zaś pozostałe 42 – zwykłe.

Radni powiatowi złożyli 313 interpelacji w sprawach zasadniczych dla powiatu. Natomiast w strukturach Rady działało sześć komisji. Były to komisje: rewizyjna; planowania i budżetu; zdrowia, opieki społecznej i porządku publicznego; rozwoju, rolnictwa i ochrony środowiska; oświaty, kultury, sportu i turystyki oraz komisja stypendialna.

W ramach sesji odbyło się wręczenie odznaczeń państwowych – srebrnych i brązowych krzyży zasługi strażakom ochotnikom z terenu powiatu oraz medali za długoletnią służbę – złotych, srebrnych i brązowych, jak również resortowych odznak honorowych „Za zasługi dla ochrony zdrowia”, pracownikom Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie. Uroczystego wręczenia odznaczeń i odznak dokonał Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron.

Ostatnia sesja Rady powiatu odbywa się w Centrum Paderewskiego i to nieprzypadkowo. W tej kadencji bowiem udało się uzyskać dla tej jednostki kultury powiatu, włączenie do prestiżowego grona instytucji współprowadzonych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, co uważamy za jeden z naszych największych sukcesów mijających czterech lat pracy tego samorządu – mówił Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

Była to kadencja spokoju i rozwoju. Praca na forum Rady była merytoryczna i w poczuciu odpowiedzialności za powierzone nam zadania – podsumował Przewodniczący Rady – Paweł Smoleń.

(SP)

Fot. P. Topolski

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast