Nie przegap
Strona główna » Sport » Rafał Policht nowym trenerem Okocimskiego

Rafał Policht nowym trenerem Okocimskiego

Znamy nazwisko nowego trenera pierwszej drużyny Okocimskiego Klubu Sportowego. Zostanie nim doskonale znany w Brzesku 43-letni Rafał Policht, który zastąpi na tym stanowisku Marcina Manelskiego.

Rafał Policht przez wiele lat związany był z Okocimskim, którego jest wychowankiem. Zalicza się do grona najwybitniejszych napastników brzeskiego klubu. W pierwszym zespole „Piwoszy” zadebiutował mając zaledwie 16 lat. Z Okocimskim świętował największe sukcesy w historii klubu jakim były awans na zaplecze ekstraklasy w 1993 roku oraz gra w 1/8 finału Pucharu Polski w 1995 roku. Po wycofaniu zespołu z rozgrywek ówczesnej II ligi Rafał Policht przez 2 sezony reprezentował barwy ekstraklasowej Odry Wodzisław. Kolejnymi klubami w jego karierze były Ceramika Opoczno, Glinik Gorlice, Sandecja Nowy Sącz oraz AAC Eagles Chicago. Po powrocie ze Stanów Zjednoczonych wiosną 2006 roku Rafał po raz drugi został zawodnikiem Okocimskiego, z którym wywalczył upragniony awans do III ligi. Groźna kontuzja jakiej nabawił się jesienią 2007 roku zmusiła go do zakończenia profesjonalnej kariery piłkarskiej. W 2011 roku został grającym trenerem A-klasowej Korony Niedzieliska, by jesienią 2014 roku objąć rezerwy Okocimskiego, z którymi zajął pierwsze miejsce w klasie okręgowej. Ponadto gdy pierwszy zespół rywalizował w II lidze Rafał Policht pełnił rolę asystenta trenera Tomasza Kulawika oraz jednocześnie był opiekunem orlików, żaków i skrzatów. Przez ostatnie półtorej roku pracował jako grający trener w A-klasowej Koronie Niedzieliska. Warto dodać, że Rafał Policht posiada licencję trenerską UEFA A.

Nowy trener „Piwoszy” zostanie oficjalnie zaprezentowany podczas wtorkowego spotkania z drużyną. Skład Okocimskiego przed nowym sezonem zasili kilku doświadczonych zawodników, wychowanków klubu. Ich nazwiska poznamy najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. Główne cele jakie postawiono przed Rafałem Polichtem to dalsze wprowadzanie młodych, zdolnych wychowanków do pierwszego zespołu Okocimskiego oraz awans do IV ligi na jubileusz 85-lecia klubu. Należy podkreślić, że cały czas priorytetem w działaniu OKS-u jest szkolenie i rozbudowa struktur młodzieżowych, a co za tym idzie kolejne awanse do wyższych lig dziecięcych i juniorskich.

okocimski.com

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast