Don't Miss
Home » Wiadomości » Rajd Niepodległości

Rajd Niepodległości

Trwa rok 100 – lecia odzyskania w 1918 roku niepodległości. Z tej okazji w gminie Iwkowa zorganizowano Rajd Niepodległości.

Gmina już od kilku lat organizuje górski maraton na orientację. Jest to rajd przeznaczony dla półamatorów, ale także dla uczestników w kategorii familijnej. W konkurencji nie ma ograniczeń wiekowych. W związku z obchodami 100 – lecia niepodległości w tym roku rajd miał charakter specjalny. Zaczynał się w Wojakowej i poprzez góry wiódł do Iwkowej. Na trasie były rozmieszczone punkty, które należało zaliczyć. Związane były z niepodległością naszego kraju. Były to miejsca związane z bitwą z okresu I Wojny Światowej czy miejsca, w których zginęli partyzanci. – Staraliśmy się w tych punktach przybliżyć zarówno zawodnikom jak i obserwatorom miejsca związane z odzyskaniem niepodległości w naszym rejonie – mówi wójt Bogusław Kamiński.  – W sumie wystartowało prawie 150 uczestników. Udało nam się zorganizować specjalną kategorię Junior, w której wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Było ich około czterdziestu – dodaje wójt.

Zarówno sama młodzież, ale także jej opiekunowie stanęli na wysokości zadania. Młodzież poznała teren i okolice oraz miejsca związane z niepodległością kraju.   

IB

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast