Nie przegap
Strona główna » Region » Ratowanie życia na lodzie

Ratowanie życia na lodzie

21 stycznia 2017r. w Gminie Drwinia odbyło się szkolenie „Ratowanie życia na lodzie”. Szkolenie odbyło się pod Patronatem Wójta Gminy Drwinia Jana Pająka, a przeprowadzili go Instruktorzy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Zielonej Góry.

O godzinie 9.00 rozpoczęła się oficjalna część w GCKiP w Grobli, gdzie wszystkich uczestników powitał Wójt Gminy Drwinia Jan Pająk, oraz jeden z instruktorów Ratownictwa Wodnego. Następnie rozpoczęła się część teoretyczna na sali GCKiP w Grobli, a po godzinie 11.00 cała grupa uczestników udała się na staw do Drwini, gdzie odbyła się część praktyczna. Uczestnicy szkolenia uczyli się różnych technik ratowania życia na lodzie z użyciem sań lodowych, kija hokejowego, sanek oraz deski ortopedycznej. Kolejnym zadaniem na zaliczenie szkolenia było zanurkowanie po manekina na głębokość 2.20m i przepłynięcie pod lodem do kolejnego przerębla w lodowatej wodzie. Po zaliczeniu wszystkich zadań, każdy uczestnik mógł spróbować swoich sił w przepłynięciu pod lodem do kilku przerębli, które były oddalone od siebie około 3m. Po zaliczeniach na uczestników czekała kiełbasa z ogniska oraz gorąca herbata. Około godziny 15.00 w GCKiP nastąpiło oficjalne zakończenie szkolenia oraz rozdanie dyplomów. W kursie wzięli udział Ratownicy WOPR, Strażacy OSP z Bieńkowic oraz inni uczestnicy nie zrzeszeni do organizacji.

Wielkie podziękowania dla WOPR Zielona Góra za wspaniałą organizację kursu, dla właściciela stawu w Drwini, za udostępnienia obiektu na cele szkoleniowe, OSP Bieńkowice za użyczenie piły spalinowej do wycięcia przerębli, OSP Lipnica Murowana za wypożyczenie sań lodowych oraz dla wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji szkolenia.

Organizator: WOPR Zielona Góra, GCKiP w Drwini z siedzibą w Grobli.


ug

Fot. Maciej Mazur

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast