Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Ratownicy mali, ale pomoc wielka!

Ratownicy mali, ale pomoc wielka!

Sołtys Poręby Spytkowskiej Adrian Zaleśny, obok swoich licznych obowiązków społecznych, studiuje ratownictwo medyczne. Swoją wiedzę wykorzystuje min. w Ochotniczej Straży Pożarnej w Porębie Spytkowskiej, a także chętnie się dzieli wiadomościami ze wszystkimi, bo nigdy nie wiadomo kiedy taka wiedza może się przydać. Wypadki mają to do siebie, że zawsze wydarzają się w sposób nagły i zaskakujący. Od szybkości reakcji i zachowania zimnej krwi i opanowania osób które są ich świadkami może zależeć życie i zdrowie poszkodowanego.

Niedawno sołtys Adrian Zaleśny gościł w przedszkolu, gdzie w sposób przystępny i bardzo interaktywny przekazał najmłodszym Porębianom jakie są zasady udzielania pierwszej pomocy.

Przedszkolaki uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc.

Dzieci przypomniały sobie numery telefonów ratunkowych oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorem.

Spotkanie dzieciom się spodobało i wszyscy bardzo się zaangażowali. Nie było to jakiś nudny wykład, tylko dynamiczny pokaz z udziałem przedszkolaków. Dzięki takiemu spotkaniu dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

 foto. Przedszkole w Porębie Spytkowskiej

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast