Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Ratownicy mali, ale pomoc wielka!

Ratownicy mali, ale pomoc wielka!

Sołtys Poręby Spytkowskiej Adrian Zaleśny, obok swoich licznych obowiązków społecznych, studiuje ratownictwo medyczne. Swoją wiedzę wykorzystuje min. w Ochotniczej Straży Pożarnej w Porębie Spytkowskiej, a także chętnie się dzieli wiadomościami ze wszystkimi, bo nigdy nie wiadomo kiedy taka wiedza może się przydać. Wypadki mają to do siebie, że zawsze wydarzają się w sposób nagły i zaskakujący. Od szybkości reakcji i zachowania zimnej krwi i opanowania osób które są ich świadkami może zależeć życie i zdrowie poszkodowanego.

Niedawno sołtys Adrian Zaleśny gościł w przedszkolu, gdzie w sposób przystępny i bardzo interaktywny przekazał najmłodszym Porębianom jakie są zasady udzielania pierwszej pomocy.

Przedszkolaki uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc.

Dzieci przypomniały sobie numery telefonów ratunkowych oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorem.

Spotkanie dzieciom się spodobało i wszyscy bardzo się zaangażowali. Nie było to jakiś nudny wykład, tylko dynamiczny pokaz z udziałem przedszkolaków. Dzięki takiemu spotkaniu dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

 foto. Przedszkole w Porębie Spytkowskiej

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast