Nie przegap
Strona główna » Kultura » Raz Dwa Trzy w Brzesku

Raz Dwa Trzy w Brzesku

Razdwatrzy_25_lat_BrzeskoSłuchamy ich już od ćwierć wieku. Zespół Raz Dwa Trzy obchodzi w tym roku 25-lecie swojej działalności. Z tej okazji zagra w najbliższą sobotę jubileuszowy koncert w Brzesku. Początek o godz. 19 w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym.

Jubileusz sprzyjał realizacji projektu „Raz Dwa Trzy … Dwadzieścia Pięć” czyli cyklu wydarzeń artystycznych, będących przede wszystkim okazją do wyjątkowych spotkań z ludźmi, którzy w tym czasie towarzyszą grupie na jej artystycznej drodze. Przyjaciele zespołu to nie tylko muzycy, aranżerowie, producenci i literaci, ale także – a może i przede wszystkim – publiczność, która niezmiennie od ćwierć wieku wypełnia do ostatnich miejsc sale podczas jedynych w swoim rodzaju spotkań. Bo jak mówi często Adam Nowak: „muzyka i śpiewnie piosenek to przede wszystkim pretekst do spotkania z ludźmi”.

Zespół istnieje od 1990 r, od piętnastu w niezmienionym składzie nagrywa i koncertuje w kraju i za granicą. Liderem grupy jest Adam Nowak inaczej nazywany kierownikiem politycznym. Jest także kompozytorem, autorem tekstów, wokalistą i gitarzystą. Urodzony w 1963 r w Poznaniu, mieszka w Toruniu. Prywatnie żonaty, ojciec czworga dzieci. Z życiorysu wynika, że prowadził życie nieustabilizowane. Pracując w rożnych zawodach ciągle szukał tego najbardziej uniwersalnego. Z wykształcenia technik żywienia zbiorowego był min. kelnerem i garderobianym, aż w końcu na początku lat 90 postanowił tworzyć i śpiewać. Jak uważa „mógłbym śpiewać o miłości, ale po co skoro większość robi to z lepszym, czy gorszym skutkiem. Piszę i śpiewam o swoich wątpliwościach na temat różnych pewności, których nabrałem do tej pory.” Jego postawa sugeruje, że nie potrzeba niczego udowadniać. Wystarczy szukać i robić to, co ma się do zrobienia. W sobotę w Brzesku Raz Dwa Trzy wykonają swoje najbardziej popularne utwory oraz kilka piosenek premierowych.

IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast