Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Rekordowe Inwestycje

Rekordowe Inwestycje

Blisko 27 milionów złotych wyda w 2011 roku na inwestycje gmina Borzęcin. To efekt skuteczności tamtejszego samorządu, który do budżetu, liczącej niespełna 8,5 tysiąca mieszkańców gminy pozyskał w bieżącym roku 21 milionów 103 tysiące złotych środków zewnętrznych zarówno z funduszy krajowych, jak i unijnych. W przeliczeniu na jednego mieszkańca gmina w 2011 roku na inwestycje wyda niebagatelną kwotę 3 tysięcy 151 złotych. Wynik ten, stawia gminę Borzęcin w gronie liderów rozwoju w Polsce. 

Wśród wydatków budżetowych dominują wydatki na odbudowę i modernizację dróg gminnych, w tym budowę chodników w kwocie 11,24 mln złotych. Na inwestycje sportowe, w tym m.in. przebudowę obiektu sportowego Sokoła w Borzęcinie – Borku, budowę obiektów sportowo – rekreacyjnych w Bielczy i Przyborowie gmina przeznaczyła w roku bieżącym 4,54 mln złotych, na wodociągowanie gminy, w tym ostatniej niezwodociągowanej miejscowości Przyborów gmina wyda 3,73 mln złotych, na budowę Regionalnego Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej w Borzęcinie 3,51 mln złotych, na budowę sieci bezpłatnego internetu w gminie i zakup 150 zestawów komputerowych dla rodzin zagrożonych wykluczeniem cyfrowym 2 mln złotych, na przebudowę i modernizację Remizy OSP w Przyborowie  650 tys. złotych, na zagospodarowanie przestrzeni strychowej i zagospodarowanie terenu wokół Domu Wiejskiego w Warysiu 612 tys. złotych. Prace prowadzone będą również na obiektach sportowych LKS Przyborów i Dolanki Borzęcin Dolny. Sporo środków pochłonie przygotowanie kolejnych inwestycji, w tym m.in. wykonanie projektów połączenia sieci wodociągowej Borzęcina i Bielczy, zagospodarowania centrum wsi Borzęcin Dolny, zabezpieczenia powodziowego miejscowości Borzęcin, Borzęcin – Borek i Bielcza, przebudowy i adaptacji Domu parafialnego w Borzęcinie Dolnym na potrzeby Centrum Kulturalnego Wsi, przebudowy i modernizacji obiektu sportowego Victorii w Bielczy.

Wójt gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak przewiduje, że wartość nakładów inwestycyjnych w gminie Borzęcin jeszcze wzrośnie. – Spodziewamy się jeszcze w tym roku kolejnych dotacji z zewnątrz na zadania inwestycyjne, dzięki którym rozpoczniemy realizację nowych zadańmówi gospodarz gminy Janusz Kwaśniak Wartość pozyskanych środków z zewnątrz, dzięki którym gmina przeżywa dynamiczny rozwój cieszy, a w najbliższych latach zamierzamy utrzymać tę dobrą passę – zapowiada.

Wiele wskazuje na to, że obecna kadencja samorządu gminy Borzęcin będzie rekordowa pod względem wydatków i realizacji infrastrukturalnych inwestycji.

pk

“%RELATEDPOSTS%”

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast