Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Relikwie bł. Jana Pawła II już w Szczepanowie

Relikwie bł. Jana Pawła II już w Szczepanowie

8 września w Bazylice Katedralnej w Tarnowie odprawiona została uroczysta suma odpustowa, połączona z głównymi obchodami jubileuszu diecezji tarnowskiej. Biskupi, duchowieństwo, siostry zakonne, samorządowcy i przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń z całej diecezji wzięli udział w głównych obchodach jubileuszu 225-lecia diecezji tarnowskiej.

Jubileusz obchodzony jest przez cały rok w parafiach, ale właśnie 8 września, w uroczystość Narodzenia NMP, przypada punkt kulminacyjny tych uroczystości. Matka Boża w tajemnicy Narodzenia jest bowiem patronką diecezji tarnowskiej.

Z tej okazji Mszy św. przewodniczył abp Józef Michalik, metropolita przemyski i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Obecny był ordynariusz diecezji bp Wiktor Skworc, biskupi pomocniczy a także hierarchowie wywodzący się z duchowieństwa tarnowskiego. Do Tarnowa przyjechali abp Henryk Nowacki, abp Zygmunt Zimowski, bp Jan Styrna, bp Stanisław Budzik, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski. W uroczystościach wziął udział bp Antoni Reimann z Boliwii.

Witając gości, biskup tarnowski Wiktor Skworc powiedział, że uroczystość jest „dziękczynieniem nie tyle za wieki istnienia struktur; ile podziękowaniem za pokolenia mieszkańców ziemi, świętych i błogosławionych, którzy w minionym czasie, na różnych płaszczyznach i w różnych sferach życia społecznego współtworzyli historię naszego Kościoła, Małopolski i Podkarpacia, budując na ewangelicznym fundamencie prawdy, miłości i wierności” – powiedział biskup tarnowski.

Podczas Mszy św. dziewięciu parafiom przekazano relikwie bł. Jana Pawła II w formie krwi, która została pobrana w dniu śmierci Papieża Polaka. Relikwie trafiły do bazyliki mniejszej w Tarnowie, Bochni, Limanowej i Szczepanowie oraz do parafii w Borkach, Okulicach, Lipnicy Murowanej, Pilźnie i pw. bł. Karoliny w Tarnowie. Relikwie Jana Pawła II dla szczepanowskiej Bazyliki otrzymała delegacja parafian wraz kustoszem sanktuarium Św. Stanisława – ks.  WWładysławem Pasiutem.

Relikwie zostaną uroczyście wprowadzone do bazyliki w Szczepanowie już w niedzielę 11 września o godz.9.3o.

Wypowiedź ks. Władysława Pasiuta dla RDN Małopolska <==

Galeria zdjęć z uroczystości na diececja.tarnow.pl  <==

bazylikaszczepanow.pl/diecezja.tarnow.pl

Podobne artykuły
“%RELATEDPOSTS%”

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast