Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Relikwie Jana Pawła II w szczepanowskiej bazylice

Relikwie Jana Pawła II w szczepanowskiej bazylice

W czwartek 8 września br., o godz. 12.00 w tarnowskiej Katedrze odbędą się główne uroczystości związane z Jubileuszem powstania Diecezji Tarnowskiej. W uroczystościach wezmą udział biskupi,  przedstawicieli duchowieństwa diecezjalnego i zakonnego, samorządu oraz delegacji różnych środowisk wiernych świeckich, zwłaszcza reprezentantów Ruchów i Stowarzyszeń katolickich. Głównym celebransem pontyfikalnej Mszy Świętej będzie Metropolita Przemyski, ksiądz arcybiskup Józef Michalik, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Podczas tej uroczystości delegacjom ośmiu parafii, w tym parafii katedralnej, zostaną przekazane relikwie bł. Jana Pawła II. Relikwie otrzymają bazyliki w Tarnowie, Bochni, Limanowej i Szczepanowie oraz parafie w Borkach, Okulicach, Lipnicy Murowanej, Pilźnie i pw. bł. Karoliny w Tarnowie. Obecność Jego relikwii w wybranych miejscach naszej diecezji, będzie okazją do stałej wdzięczności za świadectwo życia oraz wizyty apostolskie Jana Pawła II na tarnowskiej i sądeckiej „ziemi świętych i błogosławionych”.

Mszę św. z uroczystości będzie transmitowało Radio RDN Małopolska, Telewizja Trwam i Radio Maryja.

Z Parafii Szczepanów organizowany jest wspólny wyjazd delegacji po Relikwie. Ponadto w czasie uroczystej celebry, nasza Parafia będzie również składać dar ofiarny w postaci zestawu czytań liturgicznych oraz stuły z wizerunkiem Św. Stanisława.

za diecezja.tarnow.pl

 Podobne artykuły
“%RELATEDPOSTS%”

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast