Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Remiza w Łysej Górze w remoncie

Remiza w Łysej Górze w remoncie

remiza-w-lysej-gorze-w-remoncieRozpoczęły się prace przy modernizacji budynku remizy OSP w Łysej Górze. Kosztem blisko 145 tys. zł obiekt już pod koniec października powinien wyglądać jak nowy.

Zakres prac jest szeroki, bo samorządowe władze gminy skutecznie postarały się o dofinasowanie z dwóch źródeł. W ramach programu „Małopolskie remizy” udało się uzyskać pomoc w wysokości ponad 6 tys. zł, a z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska wsparcie wyniosło prawie 53 tys. zł. Pozostała kwotę gmina wyłożyła z własnego budżetu.

W efekcie będzie można dokonać remontu instalacji wodno-kanalizacyjnej i gazowej, odnowione zostanie pomieszczenie kotłowni. Ponadto ocieplone zostaną ściany zewnętrzne budynku oraz strop, stary kocioł zostanie wymieniony na nowy gazowy, wymienione zostaną także okna oraz drzwi wejściowe do budynku. Nowa będzie również instalacja centralnego ogrzewania wewnątrz budynku.

Remont zasadniczo poprawi warunki pracy strażaków. – To bardzo aktywna jednostka, działająca na rzecz całej miejscowości. Jestem przekonany, że remiza wykorzystywana będzie nie tylko przez strażaków, ale także przez innych mieszkańców. Cieszę się, że udało się pozyskać pomoc finansowa, bo poprawa warunków w tym obiekcie była konieczna – podsumowuje Grzegorz Brach, Wójt Gminy Dębno.

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast