Don't Miss
Home » Wiadomości » Remizy w Iwkowej do remontu

Remizy w Iwkowej do remontu

Ochotnicza Straż Pożarna w Gminie Iwkowa posiada trzy remizy. W Iwkowej zakończono budowę remizy. Trwa remont podobnego obiektu w Wojakowej. Zakończony zostanie w połowie przyszłego roku. Także w 2013 roku rozpocznie się remont trzeciej remizy w Porąbce Iwkowskiej. Remontowane remizy mają ponad czterdzieści lat, dlatego wymagają sporych nakładów pieniężnych.

Podczas remontu trzeba będzie wykonać wiele prac zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynków. Można powiedzieć, że wymagają one wręcz remontu kapitalnego. Najważniejsze prace związane są z przebudową dachów, które mają płaską lub jednospadową konstrukcję i nie sprawdzają się w naszych warunkach atmosferycznych. Budynki są słabo ogrzewane i nie posiadają wentylacji. W ramach prac remontowych zostanie wymieniona konstrukcja dachów na dwuspadowe. Budynki będą ocieplone i wymienione zostaną instalacje elektryczne oraz kanalizacja.

Szacowany koszt robót, które zostaną wykonane w Porąbce Iwkowskiej wyniesie około milion złotych.


IB

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast