Don't Miss
Home » Wiadomości » Remont brzegów Uszwicy i Godnej

Remont brzegów Uszwicy i Godnej

Trwają prace przy umocnieniu brzegów Uszwicy w Brzesku i rzeki Grodnej w Jadownikach. W Brzesku prowadzone są na dwóch kilkusetmetrowych odcinkach, które najbardziej ucierpiały podczas powodzi dwa lata temu. Pieniądze na ten cel wyasygnował Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych. Jest to kwota ponad 600 tysięcy złotych. Brzegi Uszwicy umocnione zostaną na odcinku od mostu przy ulicy Browarnej w stronę centrum miasta oraz w miejscu, gdzie rzeka krzyżuje się z ulicą Okocimską. W ramach przeprowadzonych prac zostaną zabezpieczone brzegi, które będą wyłożone kamieniem i wzmocnione siatką drucianą.

W podobny sposób wzmocnione zostaną brzegi rzeki Grodnej w Jadownikach na długości około pół kilometra. W tym przypadku prace kosztować będą około pół miliona złotych.
Po remoncie zwiększy się bezpieczeństwo mieszkańców podczas ewentualnej powodzi. WZMiUW zapewnia, że w kolejnych latach będą prowadzone prace także na innych rzekach znajdujących się na terenie brzeskiej gminie.IB

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast