Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Remont mostu w Borzęcinie

Remont mostu w Borzęcinie

Trwa remont mostu na Usznicy w Borzęcinie. Koszt wykonywanych prac wyniesie 400 tysięcy złotych. Wykonawcą remontu jest firma BUD – DRÓG Usługi Budowy i Modernizacji Dróg z Porąbki Iwkowskiej. Most o długości 40 metrów, szerokości jezdni i chodnika 5 metrów zostanie gruntownie wyremontowany i odnowiony. Prace powinny zakończyć się do 15 listopada.

W ramach przeprowadzanych prac wykonana zostanie rozbiórka nawierzchni jezdni, chodnika, krawężnika, płyt przejściowych i płyty żelbetowej oraz poręczy, renowacja dźwigarów głównych, belek stężających, żeber, łożysk stalowych, poręczy, wykonanie odtworzenia umocnienia narzutem kamiennym i zabezpieczenia koszami siatkowo-kamiennymi przyczółka, wykonanie remontu belek na przyczółkach, wykonanie płyt przejściowych i płyty żelbetowej współpracującej z dźwigarami głównymi, montaż wpustów mostowych i urządzeń dylatacyjnych, wykonanie izolacji i warstw ochronnych, odtworzenie podbudowy na dojazdach, ułożenie krawężników kamiennych i ścieku, wykonanie kap chodnikowych i belek gzymsowych na moście, montaż odrestaurowanych poręczy, wykonanie warstw z asfaltobetonu na jezdni i nawierzchni na chodniku z żywicy epoksydowej oraz oczyszczenie terenu pod mostem. Obiekt ucierpiał podczas powodzi przed dwoma laty. Kilka razy woda mocno nadwyrężyła jego konstrukcję. Od tej chwili stan mostu nie był najlepszy i do pewnego stopnia zagrażał bezpieczeństwu pojazdów i pieszych. Remont mostu został zakwalifikowany przez komisje wojewody, która latem 2010 roku, weryfikowała straty spowodowane przez wielką wodę. Środki na remont przeprawy łączącej prawobrzeżną i lewobrzeżną część Borzęcina samorząd pozyskał w ramach I transzy promes na usuwanie skutków powodzi w 2012 roku.


IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast