Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Remont remizy w Jaworsku

Remont remizy w Jaworsku

osp jaworskoPod koniec roku powinien zostać sfinalizowany remont budynku OSP w Jaworsku. Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej została wybudowana w 1957 roku. Prace remontowe ograniczały się do bieżących wymian i konserwacji. W związku z eksploatacją budynku, w szczególności utrzymaniem odpowiedniego stanu części bojowej zaplanowano prace budowlano – remontowe, w tym wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie docieplenia, elewacji, wymianę obróbek blacharskich, malowanie dachu, remont istniejących  instalacji. W odpowiedzi na ogłoszony przez Województwo Małopolskie nabór, gmina Dębno na początku marca złożyła wniosek o dofinansowanie prac w ramach „Małopolskich Remiz 2016”.

Jak wyliczono, koszt remontu remizy OSP w Jaworsku to ponad 300 000 złotych. Kwota w wysokości 48 478 złotych, jaką planuje pozyskać samorząd tylko z Województwa Małopolskiego, pozwoli na częściowe sfinansowanie tego zadania. To nie jedyne wsparcie finansowe, bowiem inwestycja może również otrzymać dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (w kwocie 100 000 złotych).

– Program „Małopolskie remizy” jest realizowany od kilku lat, natomiast od trzech połączony jest z dotacją z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska na termomodernizację, w stopniu 50%/50%. Na remont remizy w Jaworsku zaplanowano ponad 300 tysięcy złotych, ze środków zewnętrznych gmina planuje pozyskać prawie połowę powyższej kwoty – mówi wójt Wiesław Kozłowski.

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast