Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Remont chodnika w Sterkowcu

Remont chodnika w Sterkowcu

Dobiegają końca prace przy remoncie chodnika przy ul. Sosnowej w Sterkowcu. Remont objął blisko 135 metrów chodnika od ronda obok stacji PKP do Szkoły Podstawowej w Sterkowcu.

Warto przypomnieć, że wyremontowany odcinek służył mieszkańcom blisko 30 lat. Został zbudowany w połowie lat 80-tych w tzw. czynie społecznym. W ostatnich latach korzystanie z niego stało się nieco problematyczne – ząb czasu zrobił swoje i ostatnio był w bardzo złym stanie.

– Cieszę się, że udało się wykonać gruntową przebudowę tego chodnika. Uwzględniając wnioski mieszkańców i Rady Sołeckiej w ramach wykonanych prac wymieniono nowy kolektor wodny, krawężniki i obrzeża, chodnik otrzymał solidną podbudowę i nową nawierzchnię z kostki. Całość prac sfinansowano ze środków Powiatu Brzeskiego, a koszt wyniósł ponad 59 tyś. zł. Uważam, że to dobrze wydane pieniądze, bo zdecydowanie zwiększyło się bezpieczeństwo pieszych – mówi Tomasz Latocha Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego.

Oczywiście oprócz bezpieczeństwa ważnym elementem przeprowadzonego remontu jest też poprawa estetyki centrum Sterkowca. W planach mieszkańców znajduje się ufundowanie i posadowienia w pobliżu dworca PKP nowej, kamiennej figury Św. Stanisława, witającego pielgrzymów, przybywających do parafii i Szczepanowskiej Bazyliki.

Mieszkańcy Sterkowca nie mogą się doczekać wykonania kontynuacji chodnika na ul. Sosnowej – aż do granicy Szczepanowa. To odcinek o długości około 600 metrów. Przez wiele lat ten temat był traktowany po macoszemu przez władze samorządowe – pomimo, że ul. Sosnową odbywał się ruch samochodów ciężarowych do mostu w Górce. W ubiegłym roku został wykonany projekt budowlany, a kiedy ruszą prace? Być może w budżecie na rok 2017 Gmina Brzesko oraz Powiat Brzeski znajdą środki finansowe na ten cel.

IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast