Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Remonty i rozbudowy chodników przy drodze krajowej

Remonty i rozbudowy chodników przy drodze krajowej

Po wnioskach kierowanych przez Burmistrza Czchowa Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie rozpoczęła prace remontowe przy drodze krajowej nr 75 (Brzesko – Nowy Sącz). Zakres zaplanowanych prac został podzielony na 3 zasadnicze etapy:

I etap – remont i wymiana nawierzchni chodnika od przystanku przy stadionie w kierunku Czchowa – Zapory;

II etap – remont chodnika od ul. Węgierskiej do ul. Basztowej;

III etap – budowa chodnika od Zakładu Doskonalenia Zawodowego w kierunku przystanku Czchów – Miasto.

W bieżącym roku planuje się wykonanie prac określonych w I etapie, co pozwoli na odnowienie ok. 700 mb chodnika. Wartość wykonywanych prac remontowych to kwota przekraczająca 300 tys. zł. Urząd Miejski w Czchowie już monituje w sprawie zaplanowania w budżecie na 2017 rok Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie środków finansowych, które pozwolą wykonać kolejne etapy remontów.

Ukończenie prac na całym tym ciągu jest sprawą priorytetową dla władz samorządowych. Pozwoli to na zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa  zarówno dla mieszkańców korzystających na co dzień z chodnika, jak i zwiększonego ruchu turystów w okresie wakacyjnym.

Jednak to nie koniec budowy chodników w gminie Czchów. Już teraz trwają prace nad projektami budowy trzech odcinków chodników w: Tworkowej, Tymowej i Czchowie. Gmina w ramach środków własnych opracowuje dokumentację techniczną i budowlaną, która następnie zostanie przekazana do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która będzie jako właściciel drogi wykonawcą przedmiotowych odcinków chodników. Projekty dotyczą następujących fragmentów:

  1. w miejscowości Tymowa od przystanku (w kierunku Czchowa) do istniejącego chodnika, zlokalizowanego przy Stacji Paliw „Orlen”;
  2. w miejscowości Tworkowa, to połączenie dwóch istniejących chodników na granicy  Jurkowa i  Tworkowej;
  3. w miejscowości Czchów budowa chodnika od Pizzerii „Słoneczny Stok” do przejścia dla pieszych przy Restauracji „Pod Sosną”.

Ponadto Urząd posiada część dokumentacji na chodniki w okolicy Zapory, wykonane w ramach projektu zagospodarowania Jeziora Czchowskiego.

Zrealizowanie wszystkich wymienionych inwestycyjnych pozwoli na kompleksowe zabezpieczenie ruchu pieszych przy drodze krajowej na odcinku od Tymowej aż do Czchowa-Zapory.

um

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast