Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Remonty i rozbudowy chodników przy drodze krajowej

Remonty i rozbudowy chodników przy drodze krajowej

Po wnioskach kierowanych przez Burmistrza Czchowa Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie rozpoczęła prace remontowe przy drodze krajowej nr 75 (Brzesko – Nowy Sącz). Zakres zaplanowanych prac został podzielony na 3 zasadnicze etapy:

I etap – remont i wymiana nawierzchni chodnika od przystanku przy stadionie w kierunku Czchowa – Zapory;

II etap – remont chodnika od ul. Węgierskiej do ul. Basztowej;

III etap – budowa chodnika od Zakładu Doskonalenia Zawodowego w kierunku przystanku Czchów – Miasto.

W bieżącym roku planuje się wykonanie prac określonych w I etapie, co pozwoli na odnowienie ok. 700 mb chodnika. Wartość wykonywanych prac remontowych to kwota przekraczająca 300 tys. zł. Urząd Miejski w Czchowie już monituje w sprawie zaplanowania w budżecie na 2017 rok Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie środków finansowych, które pozwolą wykonać kolejne etapy remontów.

Ukończenie prac na całym tym ciągu jest sprawą priorytetową dla władz samorządowych. Pozwoli to na zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa  zarówno dla mieszkańców korzystających na co dzień z chodnika, jak i zwiększonego ruchu turystów w okresie wakacyjnym.

Jednak to nie koniec budowy chodników w gminie Czchów. Już teraz trwają prace nad projektami budowy trzech odcinków chodników w: Tworkowej, Tymowej i Czchowie. Gmina w ramach środków własnych opracowuje dokumentację techniczną i budowlaną, która następnie zostanie przekazana do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która będzie jako właściciel drogi wykonawcą przedmiotowych odcinków chodników. Projekty dotyczą następujących fragmentów:

  1. w miejscowości Tymowa od przystanku (w kierunku Czchowa) do istniejącego chodnika, zlokalizowanego przy Stacji Paliw „Orlen”;
  2. w miejscowości Tworkowa, to połączenie dwóch istniejących chodników na granicy  Jurkowa i  Tworkowej;
  3. w miejscowości Czchów budowa chodnika od Pizzerii „Słoneczny Stok” do przejścia dla pieszych przy Restauracji „Pod Sosną”.

Ponadto Urząd posiada część dokumentacji na chodniki w okolicy Zapory, wykonane w ramach projektu zagospodarowania Jeziora Czchowskiego.

Zrealizowanie wszystkich wymienionych inwestycyjnych pozwoli na kompleksowe zabezpieczenie ruchu pieszych przy drodze krajowej na odcinku od Tymowej aż do Czchowa-Zapory.

um

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast