Nie przegap
Strona główna » Kultura » Rodzinne spotkanie z muzyką klasyczną

Rodzinne spotkanie z muzyką klasyczną

W ostatni weekend listopada 2016 r. w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej odbyło się rodzinne spotkanie z muzyką klasyczną. Projekt skierowany jest do rodzin, a szczególnie do dzieci – przyszłych melomanów w wieku 6-12 lat. Pomysłodawcą inicjatywy było Centrum Sztuki Mościce, które zaprosiło do współpracy  profesjonalnych muzyków, absolwentów krakowskiej i katowickiej Akademii Muzycznej. Akordeonista Paweł Kusion oraz kwartet smyczkowy Con Affetto w składzie: Angelina Kierońska – I skrzypce, Alicja Soboń – II skrzypce, Karolina
Stasiowska
– altówka, Anna Podkościelna-Cyz – wiolonczela, przedstawili dzieciom znane utwory, od klasyki do współczesnej muzyki, będącej ścieżką dźwiękową bajek.

 ,,Muzycy wezmą udział w niezwykłym projekcie edukacyjnym skierowanym do najmłodszych melomanów. GRAMY W NUTY, to muzyczna podróż przez wieki i kraje, która zabierze słuchaczy w różne zakamarki pięciolinii, kluczy, które otwierają wszystkie drzwi i innych zawiłości zaczarowanego świata… dźwięków!” – opisywano na oficjalnym fanpage’u Kwartetu Con Affecto przed koncertem.

Spotkanie koncertowe podzielone zostało na trzy bloki tematyczne. Pierwszy to przedstawienie instrumentów, możliwości wydobycia dźwięków oraz zasady działania
w zespole przeplatane fragmentami utworów o różnym charakterze (muzyka ludowa, tradycyjna, irlandzka oraz argentyńska). Drugi blok to muzyczna podróż po całym świecie (od muzyki francuskiej, przez hiszpańską po amerykańską muzykę filmową z ulubionych bajek), w której aktywnie brały udział dzieci grając wspólnie z zespołem. Tę część prezentacji zakończyła nauka i wspólne wykonanie tradycyjnej polskiej melodii ludowej artystów
z dziećmi.  Trzeci blok to „Prawdziwy” koncert – poprzedzony słowem wyjaśniającym zasady zachowania melomana, szacunku dla wykonawcy, anturażu koncertowego, specjalnego ubioru, czy sposobów wyrażania aprobaty dla wykonawcy.

Celem organizacji inicjatywy było umożliwienie spotkania z muzyką klasyczną dla najmłodszych widzów, a także przygotowanie młodego człowieka do odbioru i rozumienia dobrych dźwięków.

IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast