Don't Miss
Home » Religia » Rozesłanie kolędników misyjnych – Szczepanów

Rozesłanie kolędników misyjnych – Szczepanów

2012-12-26 Szczepanow 0013Kolędnicy misyjni rozpoczynają w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia w diecezji tarnowskiej zbiórkę ofiar na projekty realizowane przez polskich księży na misjach w Azji. W akcji uczestniczy ponad 17 tysięcy dzieci. Co roku coraz więcej parafii włącza się w akcję kolędników misyjnych. Od lat w tej akcji bierze udział Parafia Szczepanów. Mali kolędnicy odwiedza nasze domy między 26 a 31 grudnia.

W każdym odwiedzonym miejscu kolędnicy zostawią pamiątkę. W tym roku jest nią „ziarenko”, które nawiązuje do Roku Wiary. Jest to symboliczny znak wdzięczności od dzieci, którym z pomocą przyjdą tegoroczni kolędnicy.

Zebranymi ofiarami wsparte zostaną między innymi dzieci z Wietnamu. Diu Doi – pył ulicy – tak pogardliwie nazywa się w Wietnamie dzieci – sieroty albo porzucone przez rodziców, których domem jest ulica. Żeby przeżyć, muszą żebrać lub ciężko pracować. Dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego zwracają w tym roku uwagę na los małych Wietnamczyków.

Hasłem tegorocznego kolędowania jest: E KANGBI MABE TI E – co w języku sango w Republice Środkowoafrykańskiej oznacza: Dzielmy się wiarą.

Prowadzona w Polsce akcja „Kolędnicy Misyjni” to szansa dla małych Wietnamczyków na godniejsze życie – schronienie i opiekę, pomoc medyczną, szkoły i przedszkola, domy dla sierot, program walki z głodem i dostęp do wody. Dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci chodząc od domu do domu będą przedstawiać scenkę kolędniczą, w której opowiedzą o radości Bożego Narodzenia i marzeniach wietnamskich dzieci, kwestując przy tym na ich rzecz.

Na podsumowanie akcji 12 stycznia 2013 r. w parafii św. Pawła Apostoła w Bochni odbędzie się XV Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych. Rozpocznie się ono o godz. 1000 mszą św. celebrowaną przez księdza biskupa. Po niej jedna z grup zakolęduje księdzu biskupowi. Następnie uczestnicy spotkania obejrzą film o realizacji projektów kolędniczych oraz wezmą udział w konkursie pt.„GWIAZDA BETLEJEMSKA”.

bazylikaszczepanow.pl

Foto-Olczak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast