Nie przegap
Strona główna » Religia » Rozpoczęcie Jubileuszu Miłosierdzia w szczepanowskiej bazylice

Rozpoczęcie Jubileuszu Miłosierdzia w szczepanowskiej bazylice

bramaWe wtorek 8 grudnia 2015 r., w Kościele Katolickim obchodzono uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Kościół pochyla się nad tajemnicą wiary, która mówi nam, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. W tym dniu, Ojciec Święty Franciszek, uroczyście rozpoczął w całym Kościele nadzwyczajny Rok Święty – Jubileusz Miłosierdzia, który trwać będzie do 20 listopada 2016 roku.

Bazylika Szczepanowska i Sanktuarium św. Stanisława BM, zostało wybrane przez Księdza Biskupa Ordynariusza na Kościół Jubileuszowy w Roku Miłosierdzia.

W Bazylice i we wszystkich Kościołach Jubileuszowych zgodnie z decyzją Ojca świętego, rozpoczęcie Jubileuszu Miłosierdzia i otwarcie Bramy Miłosierdzia odbędzie się w niedzielę 13 grudnia o godz. 9.3o.

Do Szczepanowa przyjedzie delegat Ks. Biskupa, który zainauguruje Rok Miłosierdzie i otworzy Bramę Jubileuszową. Brama Miłosierdzia jest najważniejszym symbolem (znakiem) Roku Miłosierdzia. Przed Mszą, św. godz. 9.3o wierni zgromadzą się przed głównym wejściem do Bazyliki. W tym czasie Bazylika powinna być pusta. Na zewnątrz Bazyliki, rozpocznie się ceremoniał otwarcia Bramy Miłosierdzia. Po jej uroczystym otwarciu, w uroczystej procesji wierni wejdzą do Bazyliki. Przez tę bramę powinni przejść wszyscy wierni, obecni tej Mszy św. oraz wszyscy Pielgrzymi i wierni nawiedzający to święte miejsce, aby uzyskać odpust zupełny.

==

bazylikaszczepanow.pl

foto. ks. Zbigniew Wielgosz / Tranowski Gość Niedzielny

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast