Nie przegap
Strona główna » Region » Ruszył nabór na studia podyplomowe w PWSZ. Są nowości!

Ruszył nabór na studia podyplomowe w PWSZ. Są nowości!

Spośród aż 16 kierunków mogą wybierać osoby, które chcą podnieść swoje wykształcenie kontynuując naukę w ramach studiów podyplomowych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. W ofercie najczęściej wybieranej zawodowej uczelni wyższej w Polsce są ponadto aż cztery nowości: Gerontologia i opieka nad osobami starszymi, Komunikacja 2.0 i media społecznościowe, Marketing oświatowy i Psychoonkologia w praktyce. Zapisy potrwają ponad dwa miesiące – aż do 22 września.

Ciągły postęp naukowo-techniczny sprawia, że systematycznie rosną wymagania wobec pracowników. Sprostanie im stanowi poważne wyzwanie dla społeczeństwa, które musi podnosić swoje kwalifikacje oraz dbać o rozwój kompetencji. To jeden z warunków skutecznego konkurowania na rynku pracy.

Idea Lifelong Learning, czyli uczenia się przez całe życie staje się coraz ważniejsza, widać to w dokumentach Komisji Europejskiej, programach Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, czy coraz bogatszej i ciekawszej ofercie studiów podyplomowych PWSZ w Tarnowie.

– Do wyboru Państwa dajemy aż 16 kierunków studiów z bardzo wielu dziedzin. Wszystkie łączy użyteczność i przydatność w podnoszeniu swojej konkurencyjności na rynku pracy – mówi dr Małgorzata Kołpa, Prorektor PWSZ ds Współpracy i Rozwoju. – Cztery kierunki są zupełnie nowe, to: Marketing oświatowy, Komunikacja 2.0 i media społecznościowe, Gerontologia i opieka nad osobami starszymi i Psychoonkologia w praktyce – dodaje.

Pierwszym z nowych kierunków jest Marketing oświatowy. – To propozycja dla tych, którzy w określeniu “rynek oświatowy” dostrzegają słowo “rynek”. Oświata rządzi się bowiem prawami rynku i nie wystarczy mieć dobry produkt, trzeba go jeszcze dobrze “opakować”, wypromować, sprzedać – tłumaczy dr hab. Michał Nawrocki, prof. PWSZ. Koordynator nowego kierunku zwraca ponadto uwagę na fakt wchodzenia w życie reformy oświaty. – To czas weryfikacji, “walki” o ucznia. Choćby z tego względu nasza propozycja jest ciekawa i godna rozważenia – dodaje.

Drugą nowością jest Komunikacja 2.0 i media społecznościowe. – To studia adresowane m.in. do osób, które chcą uzyskać kwalifikacje niezbędne do podjęcia zatrudnienia w charakterze redaktora, wydawcy, pracownika instytucji kultury, urzędnika administracji rządowej i samorządowej, odpowiedzialnego za przygotowanie profesjonalnych materiałów informacyjnych i promocyjnych – wyjaśnia dr Wioletta Jachym, koordynatorka nowego kierunku. Bardzo dużo miejsca poświęcimy mediom społecznościowym, które dla młodych ludzi są “środowiskiem naturalnym”, w którym można prowadzić z nimi skuteczną komunikację – dodaje.

Dwie ostatnie nowości związane są z szeroko rozumianą ochroną zdrowia i do pracowników służby zdrowia są skierowane. –  Psychoonkologia w praktyce to odpowiedź na rosnącą liczbę osób, które zmagają się z chorobami nowotworowymi. Wsparcia potrzebują jednak nie tylko pacjenci, ale również ich rodziny, to bardzo ważne w procesie leczenia. I takie profesjonalne wsparcie chcemy im zaproponować – wyjaśnia dr Aneta Grochowska, koordynatorka kierunku.

Podobna idea przyświecała otwarciu kierunku Gerontologia i opieka nad osobami starszymi. – Faktem jest, że społeczeństwo się starzeje, widać to także na ulicach Tarnowa. A to oznacza z jednej strony większą świadomość opieki nad seniorami, a z drugiej większe zapotrzebowanie na fachowców, którzy tego typu wsparcie będą w stanie zapewnić –  dodaje.

“Społeczeństwo, które uczy się przez całe życie, umożliwia budowanie gospodarki opartej na wiedzy. A to w dzisiejszym świecie gospodarce jest niezbędne, bo dynamiczne zmiany zmuszają firmy do ciągłego doskonalenia sposobów funkcjonowania. Pojawiają się nowe produkty i usługi, które mają wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstw, na ich być, czy nie być. Według Petera Druckera tradycyjne zasoby: praca, ziemia i kapitał stają się raczej przeszkodami niż siłą napędową rozwoju przedsiębiorstw. Kluczowym czynnikiem kreatywności we wszystkich dziedzinach życia jest wiedza. Problemem w wielu firmach jest poradzenie sobie ze zbieraniem, przetwarzaniem, upowszechnianiem i aktualizowaniem wiedzy” – uważa Ewa Prędka, menedżer ds Innowacji w Kontekst HR International Group.

Rekrutacja na studia podyplomowe prowadzona będzie do 22 września 2017 r. Wszystkie informacje na temat oferty studiów podyplomowych dostępne są w Uczelnianym Centrum Edukacji Ustawicznej – budynek A, p 117, nr tel. 14 63 16 568, e-mail: uceu@pwsztar.edu.pl oraz na stronie pwsztar.edu.pl w zakładce “studia podyplomowe”.

KIERUNKI STUDIÓW PODYPLOMOWYCH 2017

 • Administracja urzędów samorządowych i państwowych
 • Administracja urzędów samorządowych i państwowych z językiem migowym
 • Administracja i zarządzanie w oświacie – studia kwalifikacyjne
 • Administracja i zarządzanie w oświacie – studia doskonalące
 • Gerontologia i opieka nad osobami starszymi NOWOŚĆ
 • Język niemiecki biznesu
 • Język angielski biznesu
 • Język francuski biznesu
 • Komunikacja 2.0 i media społecznościowe NOWOŚĆ
 • Marketing oświatowy NOWOŚĆ
 • Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z nauczaniem języka obcego
 • Prawo pracy i ubezpieczenia społeczne w praktyce
 • Prowadzenie i obsługa działalności gospodarczej
 • Psychoonkologia w praktyce NOWOŚĆ
 • Zarządzanie w placówkach ochrony zdrowia
 • Żywienie w sporcie, rekreacji i odnowie biologicznej

PWSZ

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast