Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Ruszyła kampania “Mam FIOła na Małopolskę”

Ruszyła kampania “Mam FIOła na Małopolskę”

Od dziś „młode” organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o 5 tys. zł na realizację społecznych planów na terenie Małopolski w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Warto aplikować o środki! Dla przypomnienia np. mieszkańcy Sterkowca w 2014 r. zrealizowali projekt „Pamiętamy! – Sterkowiec 1914″ w ramach którego upamiętnili 100-lecie Wielkiej Wojny. 

Ruszyła kampania „Mam FIOła na Małopolskę” promująca program „FIO-Małopolska Lokalnie”, którego partnerem jest Województwo Małopolskie.

– Małopolskie organizacje pożytku publicznego, są jednymi z najważniejszych partnerów województwa w budowaniu aktywnego społeczeństwa obywatelskiego. Dzięki naszej współpracy Małopolska jest regionem nowoczesnym, umiejętnie wykorzystującym kreatywność i zaangażowanie swoich mieszkańców – mówił Grzegorz Lipiec z zarządu województwa małopolskiego podczas konferencji inaugurującej start programu. – Właśnie dlatego, od lat staramy się wspierać wszystkie organizacje pozarządowe działające w regionie. Tylko w tym roku w ramach współpracy finansowej przekażemy małopolskim NGO prawie 26,3 mln zł na realizację zadań publicznych z 13 obszarów współpracy – dodał.

Program „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Małopolska Lokalnie” skierowany jest do organizacji pozarządowych, które działają nie dłużej niż 30 miesięcy, grup nieformalnych i samopomocowych. Jego założeniem jest zainteresowanie i wsparcie finansowe mieszkańców oraz małopolskich NGO w aktywnym podejmowaniu działań oddolnych. Na ten cel zarówno organizacje pozarządowe jak i grupy nieformalne mogą ubiegać się o dofinansowanie w wysokości 5 tys. zł na realizację zainicjowanych przez siebie przedsięwzięć lub rozwój swojej organizacji. Łącznie przeznaczono na ten cel blisko 700 tys. zł. W ramach programu zaplanowano także organizację dwóch plebiscytów: na najlepszą inicjatywę zrealizowaną ze środków FIO-Małopolska Lokalnie w Krakowie oraz na terenie województwa małopolskiego.

Od 2014 roku dzięki inicjatywie udało się zrealizować ponad 460 projektów, m.in.: Festiwal Gadafest stworzony, by promować sztukę i kulturę wśród mieszkańców gminy i miasta Miechów oraz okolic, projekt „Kuchnia spiska – to lubię”! promujący tradycyjną kuchnię z okolic Spiszu czy projekt skierowany do członków Stowarzyszenia „Seniorzy Alwerni” oraz seniorów z terenu gminy. Jego celem było poszerzenie wiedzy starszych ludzi na temat należnych im przywilejów oraz praw konsumenckich.

Program „FIO- Małopolska Lokalnie” realizowany jest przy wsparciu finansowym Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz Gminy Miejskiej Kraków. Partnerami projektu są Województwo Małopolskie i Gmina Miejska Kraków.

Więcej informacji na temat programu „FIO-Małopolska Lokalnie” na stronie malopolskalokalnie.pl

malopolska.pl

Zobacz spot kampanii “Mam FIOła na Małopolskę”

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast