Don't Miss
Home » Region » Ruszyły zajęcia dla kobiet doświadczających przemocy w rodzinie

Ruszyły zajęcia dla kobiet doświadczających przemocy w rodzinie

Rozpoczęła się kolejna edycja grupy psychoedukacyjnej dla kobiet doświadczających przemocy w rodzinie, organizowana przez Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Bochni.

Kobiety doświadczające  przemocy w rodzinie często są odizolowane od otoczenia, czują się samotne i mają niskie poczucie własnej wartości.

Upokorzenia i urazy psychiczne a często i fizyczne, jakich doznają od sprawców przemocy, zawstydzają je i piętnują, zwiększając coraz bardziej poczucie beznadziejności i bezradności. Nie potrafią same przerwać cyklu przemocy. Potrzebne im są wsparcie i wiedza.

Mamy nadzieję, że uczestnictwo w grupie da im szansę na obronę swojej godności i prawa do życia w poczuciu bezpieczeństwa. Obali mit o wszechmocy sprawcy, zbuduje przekonanie, że stosujący przemoc musi przyjąć odpowiedzialność za szkody, jakie wyrządza oraz, że stosowanie przemocy jest przestępstwem, które nie uchodzi bezkarnie – wyjaśniają pracownicy Ośrodka.

Znalezienie się wśród osób, które uważnie słuchają, wierzą w to, co mówią, okazują empatię i zrozumienie pozwali odbudować poczucie sprawczości. Grupa zapewni wysoki poziom wsparcia i akceptację. Kontakt z osobami, które mają za sobą podobne przejścia, pomaga pozbyć się poczucia wstydu i napiętnowania.

Zajęcia będą odbywały się co 2 tygodnie, w środy i zaplanowano 12 spotkań.

Do uczestnictwa w tegorocznej edycji zakwalifikowano 16 kobiet, które zgłosiły się do OIK, także dzięki współpracy z zespołami interdyscyplinarnymi z terenu powiatu.

W razie pytań proszę się kontaktować z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej, który jest czynny całodobowo pod nr telefonu  14 611-28-92.

sp

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast