Don't Miss
Home » Sport » Ruszyły zapisy na XIV Bieg Kmitów w Nowym Wiśniczu

Ruszyły zapisy na XIV Bieg Kmitów w Nowym Wiśniczu

W sobotę, 9 czerwca 2018r. w Nowym Wiśniczu po raz czternasty odbędzie się tradycyjny Bieg Kmitów. Organizatorem XIV Biegu Kmitów w roku 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości jest Towarzystwo Miłośników Wiśnicza – Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej Oddział Nowy Wiśnicz.

Podobnie jak w latach ubiegłych, organizator planuje biegi dziecięce i młodzieżowe, bieg rodzinny oraz bieg główny na 10 km. Ponadto w tym roku pojawi się nowa kategoria tj. Nordic Walking na dystansie 3 km. Nazwa tegorocznej imprezy nawiązuje do 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, która wypada w tym roku.

Film z XIII Biegu Kmitów

https://www.youtube.com/watch?v=I839XsSGJbk

Trasy biegów prowadzić będą po malowniczych terenach pogórza wiśnickiego w okolicach Zamku w Wiśniczu i innych pięknych zabytków takich jak Muzeum pamiątek po Janie Matejce „Koryznówka”, zabytkowy kościół w Starym Wiśniczu, dawny klasztor Karmelitów Bosych (obecnie zakład karny) oraz piękny XVII wieczny rynek w Nowym Wiśniczu.

Więcej informacji i zapisy na stronie http://tmw.iaw.pl/xiv-bieg-kmitow/

Zapisy we wszystkich kategoriach już trwają, a liczba miejsc jest ograniczona! Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

IB

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast