Nie przegap
Strona główna » Kultura » Rycerze książki

Rycerze książki

12 maja 2011 r.  uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Mokrzyskach zostali pasowani na czytelnika i rycerza książki. Uroczystość ta odbyła się w Bibliotece Publicznej GOSiR-u, a jej bohaterami byli najmłodsi czytelnicy, którym towarzyszyły wychowawczynie, Pani Dyrektor mgr Alicja Pikulska i zaproszeni goście ze Stowarzyszenia Społeczno Kulturalnego Wsi Mokrzyska.

Organizatorką tego niezwykłego spotkania z książką była Pani Iwona Tomasik.  Uczniowie zostali zapoznani z obowiązującym w bibliotece regulaminem, a także pouczeni, jak należy zachowywać się w tym miejscu i jak dbać o książki. Jednak najważniejszym momentem uroczystości było złożenie “Przyrzeczenia” i pasowanie przy pomocy dużej  i niezwykłej księgi. Następnie uczniowie otrzymali dyplomy, zakładki do książek oraz czapeczki.

Po złożeniu przyrzeczenia kilka słów do pierwszaków skierowała Pani Dyrektor, podkreśliła, jak ważne i wartościowe jest czytanie książek oraz pogratulowała uczniom klas pierwszych. Wyraziła również nadzieję, że teraz też pierwszaki będą częstymi gośćmi biblioteki. Następnie głos zabrała Pani Sterania Bryła, słowami wiersza zachęcała dzieci do czytania książek.

Na zakończenie wizyty w bibliotece chętni uczniowie mogli wypożyczyć ciekawe pozycje z miejscowego księgozbioru.

IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast