Nie przegap
Strona główna » Sport » Rywalizowali o puchar prezesa LOK – zdjęcia

Rywalizowali o puchar prezesa LOK – zdjęcia

SONY DSC8 grudnia 2013 r. na strzelnicy kulowej Komendy Powiatowej Policji w Brzesku spotkali się miłośnicy strzelectwa z całego powiatu brzeskiego. To doroczna impreza organizowana z okazji Mikołajek. Trofeum stanowił „Puchar Zimy” ufundowany przez Mariana Lamberta Prezesa Zarządu Powiatowego LOK w Brzesku.

Strzelanie odbywało się na dystansie 15 m z karabinka sportowego kalibru – .22 lr (5.6 mm, boczny zapłon). W turnieju udział wzięło 23 zawodników, w tym 3 kobiety. Spośród 8 oddawanych strzałów, oceniano pięć najlepszych trafień. Nad prawidłowym i bezpiecznym przebiegiem zawodów czuwali instruktorzy LOK Brzesko.

W kategorii młodzież rywalizacja była bardzo wyrównana – Adrian Witek zdobył I miejsce (41 pkt – ZS „Strzelec”), II miejsce również z wynikiem 41 pkt zajął Szymon Drabik (ZS „Strzelec”), a Michał Migda – III miejsce (40 pkt). Najlepsza podczas tych zawodów kobieta – Aleksandra Wolsza zajęła IV miejsce z wynikiem 38 pkt.

W kategorii senior zwyciężył Marcin Wiśniowski (43 pkt) – do jego rąk trafił puchar Prezesa Zarządu Powiatowego LOK w Brzesku. Kolejne miejsca zajęli: Bogdan Drąg – również z wynikiem 43 pkt oraz debiutujący podczas zawodów Kamil Kołodziej (37 pkt – KS „Błękitni Sterkowiec”).
Wśród instruktorów najlepszy okazał się Dominik Drag, który zdobył 44 pkt.

Kolejne zawody już w niedzielę 29 grudnia na strzelnicy w Brzesku, gdzie odbędzie Noworoczny Turniej Strzelecki.