Don't Miss
Home » Sport » Rywalizowali o puchar prezesa LOK – zdjęcia

Rywalizowali o puchar prezesa LOK – zdjęcia

9 grudnia na strzelnicy kulowej Komendy Powiatowej Policji w Brzesku spotkali się miłośnicy strzelectwa z całego powiatu brzeskiego. To doroczna impreza organizowana z okazji Mikołajek. Trofeum stanowił puchar ufundowany przez Prezesa  Zarządu Powiatowego LOK w Brzesku.

Strzelania odbywały się na dystansie 25 m z pistoletu sportowego kalibru – .22 lr (5.6 mm, boczny zapłon).

Jak podkreślał w żartach  prezes LOK Marian Lambert – na strzelnicy obowiązywało podczas zawodów równouprawnienie – panowie rywalizowali wspólnie z paniami. O nieco urażonej męskiej dumie mogą mówić młodzi strzelcy, którzy startowali w kategorii “młodzież”. W tej wydawać by się mogło typowo męskiej dyscyplinie dominowały panie – Anita Zych zdobyła I miejsce (44 pkt), a Karolina Zych – III miejsce (37 pkt). Debiutujący podczas tych zawodów Michał Pabian z KS “Błękitni Sterkowiec” zajął II miejsce z wynikiem 42 pkt.

W kategorii senior zwyciężył Krzysztof Wrona (46 pkt) – do jego rąk trafił puchar Prezesa  Zarządu Powiatowego LOK w Brzesku. Kolejne miejsca zajęli: Jerzy Migas (45 pkt) oraz Piotr Wójcik (39 pkt).

Kolejne zawody już w styczniu na strzelnicy w Bielczy, gdzie  odbędzie XIII Noworoczny Turniej Strzelecki.