Don't Miss
Home » Region » Rządowe pieniądze na szkolny gabinet dentystyczny w Szkole Podstawowej Zakliczynie

Rządowe pieniądze na szkolny gabinet dentystyczny w Szkole Podstawowej Zakliczynie

Samorząd zakliczyńskiej gminy otrzymał 87 tys. zł z Ministerstwa Zdrowia na wyposażenie gabinetu stomatologicznego w Szkole Podstawowej w Zakliczynie. Pieniądze z rządowego programu profilaktyki zdrowotnej pt. „Poprawa dostępności do świadczeń stomatologicznych dla dzieci i młodzieży w szkołach w 2018 roku” otrzymały tylko trzy gminy z Małopolski. Pozyskane środki rządowe to 80% wartości zadania, pozostała kwota 22,5 tys. zł pochodzi z budżetu Gminy Zakliczyn (20% wartości zadania).

Głównym celem Programu jest zwiększenie dostępności dzieci i młodzieży do świadczeń stomatologicznych udzielanych w szkołach publicznych, a także objęcie jak najliczniejszej grupy uczniów efektywną opieką stomatologiczną oraz działaniami edukacyjnymi w zakresie zdrowia jamy ustnej.

Uruchomienie w ramach rządowego programu gabinetu dentystycznego pozwoli na zwiększenie dostępności opieki stomatologicznej dla naszych uczniów. Dziękuję Pani Minister Józefie Szczurek – Żelazko za udzielone Gminie Zakliczyn wsparcie finansowe – twierdzi burmistrz Dawid Chrobak.

Gabinet stomatologiczny w Zakliczynie jeszcze w tym roku wyposażony zostanie w wysokiej jakości sprzęt niezbędny do świadczenia usług dentystycznych.

um

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast