Don't Miss
Home » Wiadomości » S. Sorys w Tarnowie: są pieniądze na targowiska, drogi i rozwój firm

S. Sorys w Tarnowie: są pieniądze na targowiska, drogi i rozwój firm

337250_DSC_0451_duzeInformacja o przekazaniu pieniędzy na budowę i remonty targowisk, przedstawienie kolejnych projektów w subregionie tarnowskim dotowanych ze środków unijnych oraz zapowiedź pomocy finansowej na naprawę dróg dojazdowych, uszkodzonych przez opady – to najważniejsze tematy konferencji prasowej członka zarządu województwa Stanisława Sorysa.

– W Małopolsce powstanie pięć kolejnych, nowoczesnych targowisk. Zarząd województwa przeznaczył ponad 4,2 mln złotych na budowę i modernizację targowisk w Andrychowie, Bochni, Czchowie, Korzennej i Łącku – poinformował Stanisław Sorys z zarządu województwa. Wszystkie 5 wniosków złożone w II naborze zostały pozytywnie ocenione i otrzymają dofinansowanie w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” PROW 2007–2013. W subregionie tarnowskim dofinansowanie na budowę targowiska stałego w wysokości 1 mln zł otrzyma Bochnia oraz 567 tys. zł gmina Czchów .

Podczas konferencji Stanisław Sorys przekazał również informacje o wsparciu dla średnich firm w subregionie tarnowskim oraz o projektach dofinansowanych w ramach MRPO. Poinformował, że na najbliższym posiedzeniu Zarządu planowany jest wybór kolejnych projektów z listy rezerwowej w ramach Działania 2.1 „Rozwój i podniesienie konkurencyjności przedsiębiorstw”, Schemat A „Bezpośrednie wsparcie inwestycji w MŚP”. – Dotyczy to 5 firm z regionu tarnowskiego, które mają szanse otrzymać dofinansowanie na podniesienie konkurencyjności i innowacyjności – uzupełnił członek Zarządu.

Wśród projektów dofinansowanych w ramach MRPO 2007-2013 jest modernizacja drogi wojewódzkiej nr 768 Koszyce – Brzesko Etap 1. Wartość projektu wynosi 38 mln zł, z czego 32 mln zł to wysokość dotacji unijnej.

– Dzięki modernizacji drogi wojewódzkiej Koszyce-Brzesko poprawi się sieć połączeń w tej części regionu i wzrośnie bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego. Podróżni zyskają łatwiejszy dostęp do nowobudowanej autostrady A4 (węzeł autostradowy Brzesko) i okolicznych stref ekonomicznych – przekonywał Stanisław Sorys.

Na zakończenie Sorys poinformował dziennikarzy, że jeszcze w tym roku zarząd województwa przekaże 64 gminom w Małopolsce ponad 2 mln zł na naprawę dróg dojazdowych do pól uszkodzonych intensywnymi opadami atmosferycznymi.

W powiecie brzeskim pieniądze zostały przyznane 3 gminom (Borzęcin 20 tyś zł, Gnojnik 30 tyś zł, Iwkowa 10 tyś zł.) , do których trafi łącznie 60 tys. zł.

IB/malopolskie.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast