Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » S. Sorys w Tarnowie: są pieniądze na targowiska, drogi i rozwój firm

S. Sorys w Tarnowie: są pieniądze na targowiska, drogi i rozwój firm

337250_DSC_0451_duzeInformacja o przekazaniu pieniędzy na budowę i remonty targowisk, przedstawienie kolejnych projektów w subregionie tarnowskim dotowanych ze środków unijnych oraz zapowiedź pomocy finansowej na naprawę dróg dojazdowych, uszkodzonych przez opady – to najważniejsze tematy konferencji prasowej członka zarządu województwa Stanisława Sorysa.

– W Małopolsce powstanie pięć kolejnych, nowoczesnych targowisk. Zarząd województwa przeznaczył ponad 4,2 mln złotych na budowę i modernizację targowisk w Andrychowie, Bochni, Czchowie, Korzennej i Łącku – poinformował Stanisław Sorys z zarządu województwa. Wszystkie 5 wniosków złożone w II naborze zostały pozytywnie ocenione i otrzymają dofinansowanie w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” PROW 2007–2013. W subregionie tarnowskim dofinansowanie na budowę targowiska stałego w wysokości 1 mln zł otrzyma Bochnia oraz 567 tys. zł gmina Czchów .

Podczas konferencji Stanisław Sorys przekazał również informacje o wsparciu dla średnich firm w subregionie tarnowskim oraz o projektach dofinansowanych w ramach MRPO. Poinformował, że na najbliższym posiedzeniu Zarządu planowany jest wybór kolejnych projektów z listy rezerwowej w ramach Działania 2.1 „Rozwój i podniesienie konkurencyjności przedsiębiorstw”, Schemat A „Bezpośrednie wsparcie inwestycji w MŚP”. – Dotyczy to 5 firm z regionu tarnowskiego, które mają szanse otrzymać dofinansowanie na podniesienie konkurencyjności i innowacyjności – uzupełnił członek Zarządu.

Wśród projektów dofinansowanych w ramach MRPO 2007-2013 jest modernizacja drogi wojewódzkiej nr 768 Koszyce – Brzesko Etap 1. Wartość projektu wynosi 38 mln zł, z czego 32 mln zł to wysokość dotacji unijnej.

– Dzięki modernizacji drogi wojewódzkiej Koszyce-Brzesko poprawi się sieć połączeń w tej części regionu i wzrośnie bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego. Podróżni zyskają łatwiejszy dostęp do nowobudowanej autostrady A4 (węzeł autostradowy Brzesko) i okolicznych stref ekonomicznych – przekonywał Stanisław Sorys.

Na zakończenie Sorys poinformował dziennikarzy, że jeszcze w tym roku zarząd województwa przekaże 64 gminom w Małopolsce ponad 2 mln zł na naprawę dróg dojazdowych do pól uszkodzonych intensywnymi opadami atmosferycznymi.

W powiecie brzeskim pieniądze zostały przyznane 3 gminom (Borzęcin 20 tyś zł, Gnojnik 30 tyś zł, Iwkowa 10 tyś zł.) , do których trafi łącznie 60 tys. zł.

IB/malopolskie.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast