Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Są pieniądze na zakup pomocy dydaktycznych

Są pieniądze na zakup pomocy dydaktycznych

Ponad 50 samorządów, stowarzyszeń i zgromadzeń prowadzących szkoły otrzyma dotację na zakup i zwrot kosztów zakupu pomocy dydaktycznych w ramach programu „Radosna szkoła”. Trwa podpisywanie umów z beneficjentami programu, wśród których, z kwotą dotacji w wysokości 6 tysięcy złotych znalazł się Zespół Szkół w Bielczy.

Dotację w łącznej wysokości 914 016 złotych otrzyma 46 samorządów i 6 innych podmiotów (stowarzyszenia, zgromadzenia, osoby prowadzące szkoły), łącznie 104 beneficjentów. Do tej pory umowy podpisało już 86 beneficjentów, w tym Gmina Borzęcin.

Maksymalna kwota wsparcia uzależniona była od liczby uczniów uczęszczających do szkoły. Placówki, w których liczba uczniów w klasach I-III wynosiła od 1 do 69 otrzymały 6 000 zł. Jeśli liczba uczniów w klasach I-III wynosiła powyżej 70, szkoła otrzymała 12 000 zł. Zasady programu dopuszczają także możliwość przyznania dotacji w wysokości 18 000 zł dla szkół, które nie dysponują terenem, na którym mógłby powstać plac zabaw.

Pieniądze uzyskane w ramach programu „Radosna szkoła” umożliwiają szkołom zakup pomocy dydaktycznych: dużych, miękkich klocków, wałków, zestawów figur geometrycznych, miękkich piłek, piłek sensorycznych, materacy, torów przeszkód oraz układanek, klocków, gier planszowych i zabawek dydaktycznych. Pomoce te pomagają kształtować u dzieci koordynację wzrokowo-ruchową, sprawność i zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną oraz motorykę.

za borzecin.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast