Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Sala sportowa w Biesiadkach wybudowana

Sala sportowa w Biesiadkach wybudowana

Zakończyły się prace przy budowie sali sportowej przy szkole podstawowej w Biesiadkach. Wykonane zostały już także odbiory techniczne sali. Władze gminy Gnojnik przygotowują się do oficjalnego przekazania sali dyrekcji szkoły.

– Oficjalne oddanie sali do użytku odbędzie się 18 września – cieszy się wójt gminy Sławomir Paterek. – Będzie to w dniu 10 rocznicy nadania imienia patrona szkoły i 160 – lecia powstania szkoły w Biesiadkach. Jest to pierwszy obiekt na terenie powiatu brzeskiego wybudowany w technologii energooszczędnej pasywnej. Dzięki temu koszty funkcjonowania sali będą na pewno niższe – dodaje wójt Paterek.

Koszty budowy i kompletnego wyposażenia budynku wyniosły 2 miliony 200 tysięcy złotych. Gmina zadbała o nowe kompleksowe wyposażenie sali w sprzęt i urządzenia. Gmina na budowę obiektu pozyskała 600 tysięcy dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz złożyła wnioski na pozyskanie dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Sala posiada parametry 24 metry długości i 12 metrów szerokości. Można będzie w niej uprawiać wszystkie gry zespołowe oraz ćwiczyć również inne dyscypliny. Korzystali z niej będą przede wszystkim uczniowie szkoły, ale będzie także poza godzinami nauki udostępniana mieszkańcom.


IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast