Don't Miss
Home » Wiadomości » Ścieżki rowerowe w subregionie tarnowskim

Ścieżki rowerowe w subregionie tarnowskim

732326_TOP_9680dO budowie zintegrowanej sieci tras rowerowych na terenie Małopolski ze szczególnym uwzględnieniem subregionu tarnowskiego (powiat brzeski, tarnowski i dabrowski) mówił podczas konferencji prasowej wicemarszałek Roman Ciepiela. Realizacja projektu wpłynie na podniesienie konkurencyjności oferty turystycznej regionu, a także przyczyni się do zrównoważonego rozwoju województwa oraz znacznie zwiększy jego atrakcyjności.

– Województwo Małopolskie postanowiło przeznaczyć środki na przygotowanie i realizację budowy ścieżek rowerowych, nawiązując do europejskiej koncepcji połączenia sieci tras rowerowych. Oprócz budowy nowych odcinków wykorzystywane będą również istniejące trasy i część dróg publicznych. – mówił wicemarszałek Roman Ciepiela. – Znaczenie komunikacji rowerowej z dnia na dzień rośnie, szczególnie w miejskich aglomeracjach. Warto wykorzystać potencjał Tarnowa, miasta w którym krzyżują się najważniejsze trasy o znaczeniu europejskim. – dodał.

Środki na ten cel w wysokości 50 mln euro są zabezpieczone w MRPO na lata 2014-2020. Pozwoli to miastom rozwijać systemy zintegrowanej komunikacji publicznej z uwzględnieniem komunikacji rowerowej. Zarząd Dróg Wojewódzkich w czerwcu ogłosił przetarg na opracowanie szczegółowej koncepcji I etapu budowy zintegrowanej sieci tras rowerowych, w zakres którego wchodzą trasy o długości 468 km i wartości szacunkowej 125 mln zł. W przygotowaniu jest także przetarg na etap II, który obejmuje 487 km na łączną kwotę 208 mln zł. Ścieżki rowerowe będą budowanie w standardach europejskich; z parkingami, miejscami postojowymi i całym zapleczem organizacyjnym ruchu.

malopolskie.pl / (bher, psmo)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast