Nie przegap
Strona główna » Region » Sejmowa podkomisja drogowa w Bochni, Tarnowie i Zabierzowie

Sejmowa podkomisja drogowa w Bochni, Tarnowie i Zabierzowie

SejmRP-logoUprzejmie zawiadamiam, że posiedzenie podkomisji stałej ds. transportu drogowego i drogownictwa odbędzie się w dniach 24 i 25 czerwca br. (poniedziałek, wtorek) w Bochni, Tarnowie oraz Zabierzowie. Jest to inicjatywa małopolskich parlamentarzystów i samorządowców oraz części członków podkomisji.
Małopolska boryka się obecnie z wieloma problemami infrastrukturalnymi. Do najważniejszych z nich należą brak wystarczających inwestycji drogowych komunikujących region z ościennymi województwami i południową granicą Polski, a także zamieszanie wokół budowy autostrady A – 4, która nie jest połączona zjazdami z siecią dróg lokalnych. Fakt ten uniemożliwia korzystanie z niej ciężkim samochodom towarowym. Nie mogąc wjechać na autostradę, korzystają one z dróg lokalnych; powiatowych i gminnych, niszcząc je i czyniąc życie mieszkańców miejscowości leżących w pasie autostrady A – 4 niezwykle uciążliwym.
Niezwykle pilnym i palącym problemem jest wciąż nie rozwiązana kwestia niewypłaconych, często już zbankrutowanych podwykonawców przy budowie A – 4 oraz zejście głównego inwestora z placu budowy na odcinku autostrady Krzyż – Dębica.

Harmonogram i zakres merytoryczny posiedzeń:

Bochnia – 24 czerwca (poniedziałek), godz. 12.30 – 14.00, Rada Miasta ul. Kazimierza Wielkiego 2   możliwości sfinansowania z budżetu państwa połączenia dróg lokalnych z autostradą  –  rozbudowa bocheńskiej  infrastruktury drogowej i miejskiej.  

Tarnów – 24 czerwca (poniedziałek), godz.15.30 – 17.30, Starostwo Powiatowe w Tarnowie ul. Narutowicza 38 -Problemy związane z budową autostrady A – 4 od węzła Krzyż do Dębicy w aspekcie przerwanej budowy i kłopotów komunikacyjnych w Tarnowie.

Zabierzów – 25 czerwca (wtorek) godz. 12.00 – 14.00, Samorządowe Centrum Kultury Promocji Gminy Zabierzów ul Szkolna 2 -Prezentacja problemów drogowych aglomeracji krakowskiej.

Udział w posiedzeniach zapowiedzieli: – wiceminister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Zbigniew Rynasiewicz, a także  posłowie, członkowie podkomisji stałej ds. transportu drogowego i drogownictwa:

-Andrzej Adamczyk – wiceprzewodniczący sejmowej komisji infrastruktury (PiS),
-Bartłomiej Bodio (niezależny),
-Marian Cycoń (PO),
-Anna Paluch (PiS),
-Jerzy Polaczek-były minister infrastruktury (PiS),
-Bogdan Rzońca (PiS),
-Michał Wojtkiewicz (PiS),
-Grzegorz Woźniak (PiS)
-Jerzy Szmit – przewodniczący podkomisji (PiS)
oraz liczni małopolscy parlamentarzyści.

JWW

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast