Nie przegap
Strona główna » Region » Sejmowa podkomisja drogowa w Bochni, Tarnowie i Zabierzowie

Sejmowa podkomisja drogowa w Bochni, Tarnowie i Zabierzowie

SejmRP-logoUprzejmie zawiadamiam, że posiedzenie podkomisji stałej ds. transportu drogowego i drogownictwa odbędzie się w dniach 24 i 25 czerwca br. (poniedziałek, wtorek) w Bochni, Tarnowie oraz Zabierzowie. Jest to inicjatywa małopolskich parlamentarzystów i samorządowców oraz części członków podkomisji.
Małopolska boryka się obecnie z wieloma problemami infrastrukturalnymi. Do najważniejszych z nich należą brak wystarczających inwestycji drogowych komunikujących region z ościennymi województwami i południową granicą Polski, a także zamieszanie wokół budowy autostrady A – 4, która nie jest połączona zjazdami z siecią dróg lokalnych. Fakt ten uniemożliwia korzystanie z niej ciężkim samochodom towarowym. Nie mogąc wjechać na autostradę, korzystają one z dróg lokalnych; powiatowych i gminnych, niszcząc je i czyniąc życie mieszkańców miejscowości leżących w pasie autostrady A – 4 niezwykle uciążliwym.
Niezwykle pilnym i palącym problemem jest wciąż nie rozwiązana kwestia niewypłaconych, często już zbankrutowanych podwykonawców przy budowie A – 4 oraz zejście głównego inwestora z placu budowy na odcinku autostrady Krzyż – Dębica.

Harmonogram i zakres merytoryczny posiedzeń:

Bochnia – 24 czerwca (poniedziałek), godz. 12.30 – 14.00, Rada Miasta ul. Kazimierza Wielkiego 2   możliwości sfinansowania z budżetu państwa połączenia dróg lokalnych z autostradą  –  rozbudowa bocheńskiej  infrastruktury drogowej i miejskiej.  

Tarnów – 24 czerwca (poniedziałek), godz.15.30 – 17.30, Starostwo Powiatowe w Tarnowie ul. Narutowicza 38 -Problemy związane z budową autostrady A – 4 od węzła Krzyż do Dębicy w aspekcie przerwanej budowy i kłopotów komunikacyjnych w Tarnowie.

Zabierzów – 25 czerwca (wtorek) godz. 12.00 – 14.00, Samorządowe Centrum Kultury Promocji Gminy Zabierzów ul Szkolna 2 -Prezentacja problemów drogowych aglomeracji krakowskiej.

Udział w posiedzeniach zapowiedzieli: – wiceminister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Zbigniew Rynasiewicz, a także  posłowie, członkowie podkomisji stałej ds. transportu drogowego i drogownictwa:

-Andrzej Adamczyk – wiceprzewodniczący sejmowej komisji infrastruktury (PiS),
-Bartłomiej Bodio (niezależny),
-Marian Cycoń (PO),
-Anna Paluch (PiS),
-Jerzy Polaczek-były minister infrastruktury (PiS),
-Bogdan Rzońca (PiS),
-Michał Wojtkiewicz (PiS),
-Grzegorz Woźniak (PiS)
-Jerzy Szmit – przewodniczący podkomisji (PiS)
oraz liczni małopolscy parlamentarzyści.

JWW

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast