Nie przegap
Strona główna » Region » Seniorzy obchodzili swoje święto

Seniorzy obchodzili swoje święto

dsc_73221 października na całym świecie z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych swoje święto obchodzą seniorzy, nie inaczej było w Dziennym Domu Senior Wigor w Bochni . Był śpiew, tort, ciepłe słowa i jak zwykle przemiła atmosfera.

Świętowanie rozpoczął starosta bocheński Ludwik Węgrzyn, który złożył seniorom życzenia  oraz wręczył słodki upominek. Nie obyło się również bez akcentu muzycznego w wykonaniu uczennicy Szkoły Muzycznej z Bochni, która na skrzypcach i w akompaniamencie swojego nauczyciela wykonała utwór Ave Maria. Na ręce starosty w imieniu seniorów podziękowania złożyła Pani Halina Kosturkiewicz.

Na zakończenia seniorzy przygotowali  krótki program artystyczny, podczas którego zaprezentowano wiersz Wisławy Szymborskiej „Jak ja się czuję?” i piosenkę, którą sami skomponowali.

Dzień Seniora ma na celu uświadamianie społeczeństwu problemy osób starszych poprzez kształtowanie postrzegania tych osób i podejmowania wszelkich działań mających na celu zapewnienie im godnego życia. Do najważniejszych zadań należy m.in. walka z wykluczeniem czy ułatwienie dostępu do pełnego życia kulturalnego i społecznego, a to wszystko lokalni seniorzy mogą znaleźć w Domu Senior Wigor. O tym że formuła tej palcówki świetnie się sprawdza świadczy fakt iż, obecnie w zajęciach uczestniczy 29 osób czyli tyle ile przewiduje projekt, ale chętnych jest znacznie więcej.

Galeria zdjęć <<<

sk

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast