Nie przegap
Strona główna » Region » Seniorzy obchodzili swoje święto

Seniorzy obchodzili swoje święto

dsc_73221 października na całym świecie z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych swoje święto obchodzą seniorzy, nie inaczej było w Dziennym Domu Senior Wigor w Bochni . Był śpiew, tort, ciepłe słowa i jak zwykle przemiła atmosfera.

Świętowanie rozpoczął starosta bocheński Ludwik Węgrzyn, który złożył seniorom życzenia  oraz wręczył słodki upominek. Nie obyło się również bez akcentu muzycznego w wykonaniu uczennicy Szkoły Muzycznej z Bochni, która na skrzypcach i w akompaniamencie swojego nauczyciela wykonała utwór Ave Maria. Na ręce starosty w imieniu seniorów podziękowania złożyła Pani Halina Kosturkiewicz.

Na zakończenia seniorzy przygotowali  krótki program artystyczny, podczas którego zaprezentowano wiersz Wisławy Szymborskiej „Jak ja się czuję?” i piosenkę, którą sami skomponowali.

Dzień Seniora ma na celu uświadamianie społeczeństwu problemy osób starszych poprzez kształtowanie postrzegania tych osób i podejmowania wszelkich działań mających na celu zapewnienie im godnego życia. Do najważniejszych zadań należy m.in. walka z wykluczeniem czy ułatwienie dostępu do pełnego życia kulturalnego i społecznego, a to wszystko lokalni seniorzy mogą znaleźć w Domu Senior Wigor. O tym że formuła tej palcówki świetnie się sprawdza świadczy fakt iż, obecnie w zajęciach uczestniczy 29 osób czyli tyle ile przewiduje projekt, ale chętnych jest znacznie więcej.

Galeria zdjęć <<<

sk

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast