Don't Miss
Home » Wiadomości » Setne urodziny Anny Koczwary

Setne urodziny Anny Koczwary

OLYMPUS DIGITAL CAMERASetne urodziny obchodziła Anna Koczwara z Woli Dębińskiej. List gratulacyjny na tę okoliczność przysłał już były premier Donald Tusk, a z kwiatami pospieszył Grzegorz Brach, Wójt Gminy Dębno. – Chciałbym w takiej kondycji dożyć chociaż siedemdziesiątki – komentował.

Urodzona 29 września w Jaworsku Anna Koczwara doskonale radzi sobie sama. Do tego stopnia, że można ją spotkać także podczas Mszy św. w kościele parafialnym w Dębnie. Jako receptę na długowieczność wskazywała ciężką pracę. Wie o niej sporo, bo w okresie II wojny światowej trafiła do Niemiec na roboty przymusowe. – No i nie trzeba się przejmować tym, co się wkoło dzieje – radziła życząc swoim gościom… stu lat życia.

Świetne samopoczucie zawdzięcza najwyraźniej wyjątkowym genom, bo diety w życiu nie stosowała żadnej. Je wszystko, słodyczy nie wyłączając, a od czasu do czasu kieliszek wina także wypije. Znające ją osoby podkreślają, że uśmiech na jej twarzy gości często.

Przez długie lata mieszkała w Niedźwiedzy, potem także w Bochni i w Tarnowie, a od 2012 roku jest u córki w Woli Dębińskiej.

ug

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast