Don't Miss
Home » Wiadomości » Setne Urodziny Pani Józefy Ciuruś z Łęk

Setne Urodziny Pani Józefy Ciuruś z Łęk

Resize_of_DSCF2088-nSetne urodziny obchodziła mieszkanka Łęk, w gminie Borzęcin Pani Józefa Ciuruś. Z tej to okazji Dostojną Jubilatkę, oprócz rodziny i znajomych odwiedziła delegacja władz samorządowych z wójtem gminy Borzęcin Januszem Kwaśniakiem na czele: zastępca wójta, kierownik USC, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, sołtys wsi oraz przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Zaproszeni goście, na ręce Jubilatki złożyli okolicznościowe życzenia, wyrazy serdeczności, kwiaty i upominki. W dniu Jubileuszu zostały również odczytane i wręczone listy gratulacyjne przesłane przez Prezesa Rady Ministrów oraz Wojewodę Małopolskiego.

Jubileuszowa uroczystość była okazją powrotu do historii, wspomnień i licznych refleksji.

– Wiek życia, to przywilej dany nielicznym, to przede wszystkim bogactwo wiedzy i doświadczenie, z którego powinny czerpać młodsze pokolenia – podkreślał w trakcie uroczystości Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin. – Trud życia i ciężka praca w niełatwych przecież czasach, odważne zmaganie się z przeciwnościami i pokora w przyjmowaniu tego, co przynosi los to niewątpliwy wzorzec dla tych, którym z byle jakich przesłanek i drobnych niepowodzeń wali się świat.

Obecni na uroczystości złożyli dostojnej Jubilatce życzenia dalszych długich lat życia w zdrowiu i dostatku, Błogosławieństwa Bożego i wszelakiej pomyślności.

Pani Józefa Ciuruś przyszła na świat 4 września 1914 roku w Przyborowie – Zastawiu, w rodzinie rolniczej, jako córka Józefa Urbańskiego i Marii z domu Lambert. W 1934 roku poślubiła Józefa Ciurusia i zamieszkała w Łękach-Chobot. Urodziła pięcioro dzieci, z czego troje zmarło jako niemowlęta. Trudniła się głównie pracą na roli. W 1965 roku, zmarł jej mąż – Józef. Od tego czasu Pani Józefa żyła skromnie i samotnie, uprawiając gospodarstwo posadowione wokół domu, jak również opiekując się figurą znajdującą się na przeciw miejsca zamieszkania i krzyżem, który jest postawiony w lesie przy drodze do Łęk, a fundatorami których, byli Zofia i Jakób Ciurusiowie dziadkowie męża. Józefa przez całe swoje życie była pracowitą, skromną i przyjazną dla ludzi osobą. Doczekała 3 wnuków i 4 prawnuków, którzy mieszkają w Krakowie.

ug

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast