Don't Miss
Home » Sport » Siatkarze, siatkarki i futsaliści w komplecie powalczą o medale

Siatkarze, siatkarki i futsaliści w komplecie powalczą o medale

Udanie zakończyli rywalizację w ramach rundy zasadniczej rozgrywek tzw. ligi akademickiej nasi studenci. Reprezentanci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie w komplecie awansowali do fazy play-off, dzięki czemu staną przed szansą walki o medale oraz uzyskanie prawa gry w rozgrywkach strefowych Akademickich Mistrzostw Polski.

Największą niespodziankę sprawili siatkarze, którzy ukończyli rozgrywki na pierwszym miejscu w tabeli grupy A. Zespół prowadzony przez trenera Jana Salamona w czterech meczach zdobył 7 punktów. W  spotkaniach wyjazdowych pokonał drużynę AZS Collegium Medicum UJ 2:1 oraz przegrał z AZS AWF 0:2. W roli gospodarza tarnowianie dwukrotnie triumfowali – pokonali AZS AGH 2:0 (walkower) oraz AZS Uniwersytetu Pedagogicznego 2:1. W klasyfikacji końcowej nasi siatkarze jednym punktem wyprzedzili zespoły AZS AGH i AZS AWF.

Siatkarki również uzyskały awans do rundy play-off. Tarnowskie akademiczki w czterech meczach wywalczyły 6 punktów. Pokonały zespoły AZS Collegium Medicum UJ i AZS Politechniki Krakowskiej (oba mecze 2:0) i uległy AZS AGH (0:2) AZS Uniwersytetu Ekonomicznego (1:2). Pozwoliło im to zająć trzecie miejsce w grupie B, tuż za AZS AGH i AZS UEK (po 7 punktów).

Zadowolenia z osiągniętych wyników nie krył trener. – Wypełniliśmy założenia i awansowaliśmy  do fazy play-off. Szczególnie gratuluję chłopcom, którzy sprawili ogromną niespodziankę wygrywając swoją grupę. To jednak dopiero początek drogi do tego aby wywalczyć sobie prawo gry w półfinałach strefy C Akademickich Mistrzostw Polski. Trzeba wyciągnąć wnioski z dotychczasowej gry, zarówno zespół kobiecy jak i męski popełniał sporo prostych, niewymuszonych błędów. Aby liczyć na medale w rywalizacji małopolskich szkół wyższych musimy je wyeliminować – tłumaczy Jan Salamon.

Do fazy play-off awansowali również futsaliści AZS PWSZ Tarnów. Rozegrali oni trzy mecze u siebie i jeden na wyjeździe. Wygrali z zespołami AZS Uniwersytetu Ekonomicznego 6:5 oraz AZS Uniwersytetu Pedagogicznego 4:2, zremisowali  z AZS Politechniki Krakowskiej 4:4 oraz ulegli AZS AGH 0:2. Łącznie w czterech meczach zdobyli 7 punktów i awansowali do fazy play-off z drugiego miejsca w tabeli grupy B.

– Oczywiście cieszymy się z awansu, ale już musimy szykować formę na mecz z mocnym zespołem z Nowego Sącza. Jesteśmy jednak dobrej myśli, naszym celem jest awans do półfinałów krajowych – mówi Krzysztof Tomalski, trener futsalistów.

Siatkarki walkę o medale rozpoczną już 8 stycznia, w tarnowskiej hali zmierzą się z zespołem AZS UJ. Początek meczu o godz. 19. Siatkarze natomiast zmierzą się w meczu wyjazdowym, 11 stycznia z zespołem AZS Uniwersytetu Rolniczego. Rewanż w hali PWSZ w Tarnowie 15 stycznia o godz. 20. Futsaliści mecze fazy play-off rozegrają 14 stycznia. Na początek zmierzą się z zespołem AZS PWSZ Nowy Sącz, który wygrał rozgrywki grupy A.

PWSZ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast