Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Silne mrozy – apel straży pożarnej

Silne mrozy – apel straży pożarnej

Zgodnie z prognozami meteorologów w najbliższych dniach będą utrzymywać się na terenie całej Polski niskie temperatury. Silne mrozy, które wystąpią mogą powodować ryzyko wychłodzenia organizmów ludzi.

Mając to na uwadze zwracamy się z prośbą i apelem o uwrażliwienie na los ludzi wymagających pomocy w tym okresie i przekazywanie służbom społecznym informacji o osobach starszych i samotnie zamieszkałych, a przebywających w miejscach zagrażających ich zdrowiu i życiu.

Istotne jest dotarcie do takich osób, zapoznanie się z warunkami ich przebywania ze szczególnym zwróceniem uwagi na osoby starsze, samotne i bądź mieszkające na terenie ogródków działkowych.
Osobom wymagającym wsparcia w zależności od zdiagnozowanych dominujących trudności powinna zostać udzielona pomoc poprzez zgłoszenie ich sytuacji do Ośrodków Pomocy Społecznej, które to instytucje udzielają pomocy w postaci opału, gorącego posiłku, zabezpieczenia potrzeb w zakresie odzieży i obuwia dostosowanych do obecnej pory roku albo skierowania do schroniska lub ośrodka wsparcia. W przypadku tej grupy osób zapewniana jest również pomoc przez te instytucje w zakresie opieki nad ludźmi chorymi.
Wobec osób bezdomnych szczególnie narażonych na ujemne skutki niskich temperatur prosimy o podjęcie działań wspólnie przez organizacje pozarządowe, które świadczą pomoc w tym zakresie poprzez schronienia w noclegowniach, schroniskach, ośrodkach wsparcia dla samotnych matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży. Wykazami placówek świadczących pomoc na rzecz osób bezdomnych dysponują Wydziały Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich, Miejskich i Gminnych, a także placówki Policji i właściwe terenowo Komendy Powiatowe PSP.

Wrażliwość na potrzeby osob samotnych i bezdomnych pomoże przetrwać ten trudny okres wielu osobom.

Ważne numery alarmowe

  • 112 – Centrum Powiadamiania Ratunkowego
  • 987 – całodobowy telefon informacyjny 

Wykaz placówek zapewniających wsparcie osobom bezdomnym

PSP Brzesko /IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast