Don't Miss
Home » Wiadomości » Śliwkowy Szlak w Turynie

Śliwkowy Szlak w Turynie

W dniach 25-29 października 2012 r. w Turynie odbyły się międzynarodowe targi żywności Salone del Gusto i Terra Madre. Na targach można było zobaczyć produkty ponad 1000 wystawców z prawie 150 krajów, wziąć udział w konferencjach, warsztatach oraz degustacjach. Wśród wystawców znalazło się również stoisko Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego „Zasmakuj w Małopolsce”, na którym prezentowane były produkty regionalne.

Stowarzyszenie „Na Śliwkowym Szlaku” prezentowało suskę sechlońską (ChOG), która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Zwiedzający targi docenili wyjątkowy aromat i smak tradycyjnej śliwki z Polski. Ponadto na stoisku Małopolski można było spróbować pozostałych produktów z naszego regionu, wpisanych do unijnych rejestrów: oscypka, bryndzy podhalańskiej, karpia zatorskiego, kiełbasy lisieckiej oraz jabłka łąckiego. Głównym organizatorem targów w Turynie była międzynarodowa organizacja Slow Food, która zajmuje się ochroną i wspieraniem producentów żywności zdrowej i tradycyjnej.

Galeria zdjęć <<<

nasliwkowymszlaku.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast