Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Śmiertelny wypadek w Dębnie – 7 grudnia 2012

Śmiertelny wypadek w Dębnie – 7 grudnia 2012

7 grudnia w godzinach wieczornych doszło do wypadku drogowego na drodze krajowej E-4 w Dębnie. Po wypadku został  zablokowany ruch na odcinku pomiędzy Brzeskiem, a Wojniczem. Część kierowców jadących w kierunku Tarnowa wybiera objazd autostradą A-4.

PAŃSTWOWA STRAŻ POŻARNA W BRZESKU
7 grudnia 2012 r. w godzinach popołudniowych do Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu się dwóch samochodów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że z niewiadomych przyczyn samochód osobowy zderzył się czołowo z ciężarowym. Wewnątrz pojazdu osobowego pozostawał zakleszczony kierujący. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia (w związku z licznymi pozostałościami powypadkowymi na całej szerokości drogi całkowitym wstrzymaniu ruchu) wydobyciu poszkodowanego z wnętrza pojazdu. Przybyły na miejsce lekarz ZRM stwierdził zgon kierującego samochodem osobowym.

Dalsze działania polegały na dokładnym sprawdzeniu i lokalizacji ewentualnych wycieków z cysterny oraz pojazdu ciężarowego – takowych nie stwierdzono oraz zakręceniu instalacji LPG. Po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez obecnego na miejscu Prokuratora oraz Policję uprzątnięto pozostałości powypadkowe oraz rozlane płyny ropopochodne, odcięto uszkodzone bariery metalowe w celu niedopuszczenia do uszkodzenia zbiornika paliwowego podczas wyciągania samochodu ciężarowego.

Dalsze działania polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu terenu zdarzenia w trakcie wyciągania cysterny. W związku z brakiem możliwości wydobycia cysterny przez pomoc drogową czynności te przerwano do godzin porannych. W akcji ratunkowej udział brały dwa zastępy z JRG KP PSP w Brzesku oraz jeden zastęp z OSP KSRG Dębno.

Utrudnienia w ruchu drogowym trwały ponad 9 godzin.

st.kpt. Lach Piotr

Galeria zdjęć <==

——

GAZETA.PL

Jak donosi gazeta.pl w zderzeniu ciężarówki i samochodu osobowego zginęła jedna osoba.

Do wypadku doszło, gdy na tył ciężarówki wiozącej odpady komunalne najechał samochód osobowy. Auto odbiło się od cysterny i wpadło do rowu. Kierowca samochodu osobowego nie przeżył wypadku. Prowadzący ciężarówkę nie doznał poważniejszych obrażeń.

Policja bada przyczyny wypadku.

 

za gazeta.pl
Cały tekst:

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,13012037,Wypadek_na__czworce___Zginal_kierowca.html

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast