Don't Miss
Home » Wiadomości » Śmiertelny wypadek w Dębnie – 7 grudnia 2012

Śmiertelny wypadek w Dębnie – 7 grudnia 2012

7 grudnia w godzinach wieczornych doszło do wypadku drogowego na drodze krajowej E-4 w Dębnie. Po wypadku został  zablokowany ruch na odcinku pomiędzy Brzeskiem, a Wojniczem. Część kierowców jadących w kierunku Tarnowa wybiera objazd autostradą A-4.

PAŃSTWOWA STRAŻ POŻARNA W BRZESKU
7 grudnia 2012 r. w godzinach popołudniowych do Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu się dwóch samochodów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że z niewiadomych przyczyn samochód osobowy zderzył się czołowo z ciężarowym. Wewnątrz pojazdu osobowego pozostawał zakleszczony kierujący. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia (w związku z licznymi pozostałościami powypadkowymi na całej szerokości drogi całkowitym wstrzymaniu ruchu) wydobyciu poszkodowanego z wnętrza pojazdu. Przybyły na miejsce lekarz ZRM stwierdził zgon kierującego samochodem osobowym.

Dalsze działania polegały na dokładnym sprawdzeniu i lokalizacji ewentualnych wycieków z cysterny oraz pojazdu ciężarowego – takowych nie stwierdzono oraz zakręceniu instalacji LPG. Po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez obecnego na miejscu Prokuratora oraz Policję uprzątnięto pozostałości powypadkowe oraz rozlane płyny ropopochodne, odcięto uszkodzone bariery metalowe w celu niedopuszczenia do uszkodzenia zbiornika paliwowego podczas wyciągania samochodu ciężarowego.

Dalsze działania polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu terenu zdarzenia w trakcie wyciągania cysterny. W związku z brakiem możliwości wydobycia cysterny przez pomoc drogową czynności te przerwano do godzin porannych. W akcji ratunkowej udział brały dwa zastępy z JRG KP PSP w Brzesku oraz jeden zastęp z OSP KSRG Dębno.

Utrudnienia w ruchu drogowym trwały ponad 9 godzin.

st.kpt. Lach Piotr

Galeria zdjęć <==

——

GAZETA.PL

Jak donosi gazeta.pl w zderzeniu ciężarówki i samochodu osobowego zginęła jedna osoba.

Do wypadku doszło, gdy na tył ciężarówki wiozącej odpady komunalne najechał samochód osobowy. Auto odbiło się od cysterny i wpadło do rowu. Kierowca samochodu osobowego nie przeżył wypadku. Prowadzący ciężarówkę nie doznał poważniejszych obrażeń.

Policja bada przyczyny wypadku.

 

za gazeta.pl
Cały tekst:

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,13012037,Wypadek_na__czworce___Zginal_kierowca.html

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast