Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » SMS z Urzędu – Gmina Brzesko

SMS z Urzędu – Gmina Brzesko

Na terenie gminy Brzesko zostanie uruchomiony system wczesnego ostrzegania o zagrożeniach dostarczony przez firmę Alcetel. Funkcjonuje on na bazie telefonów stacjonarnych i komórkowych, aby za ich pośrednictwem przekazywać mieszkańcom komunikaty o zbliżającym się niebezpieczeństwie. Oprócz informacji alarmowych system będzie wykorzystywany do przesyłania informacji o wydarzeniach kulturalnych i sportowych.

Doświadczenia z ostatnich powodzi w 1997 i 2010 roku pokazują jak ważne dla ochrony życia i dobytku mieszkańców zagrożonych obszarów jest sprawne powiadamianie o nadchodzących niebezpieczeństwach. Dlatego właśnie został stworzony system Alcetel. Gwarantuje on odpowiednim służbom szybką i skuteczną łączność z mieszkańcami zagrożonego obszaru, a przez to zapewnia bezpieczeństwo ludności w sytuacjach kryzysowych takich jak klęski żywiołowe, awarie przemysłowe i technologiczne, zagrożenia terrorystyczne i inne.

Alcetel jest systemem teleinformatycznym, który po uruchomieniu automatycznie wykonuje połączenia telefoniczne do dużej ilości wskazanych odbiorców jednocześnie i odtwarza odpowiednie komunikaty głosowe za pośrednictwem telefonów stacjonarnych i komórkowych lub wysyła wiadomości SMS. Obsługą systemu zajmą się osoby wyznaczone przez władze gminy Brzesko. Pozwoli to na prowadzenie kampanii informacyjnych we właściwych momentach i kierowanie ich do właściwych grup odbiorców.

System daje możliwość otrzymywania komunikatów nie tylko ostrzegających o zagrożeniach ale też informujących o ważnych wydarzeniach w życiu gminy. Dzięki temu mieszkańcy, którzy zarejestrują swoje numery telefoniczne w bazie danych, będą najszybciej poinformowani o najbardziej istotnych dla nich zdarzeniach – uważa burmistrz Grzegorz Wawryka.

Otrzymywanie komunikatów jest dla odbiorców bezpłatne. Koszty działania systemu ponosi Urząd Miejski w Brzesku. Jedynym wydatkiem ponoszonym przez mieszkańców jest koszt połączenia telefonicznego przy rejestracji – wg zwykłych stawek operatora. Zarejestrowane numery telefonów będą używane wyłącznie do przesyłania ważnych informacji dotyczących gminy Brzesko i nigdy nie zostaną udostępnione do innych celów. W każdej chwili można bezpłatnie (poza zwykłym kosztem połączenia) wyrejestrować swój numer telefonu z bazy danych.

Aby zarejestrować numer telefonu stacjonarnego lub komórkowego wykonaj jedną z czynności:
1. Zadzwoń na numer rejestracji telefonicznej według poniższej tabeli (w przypadku telefonu stacjonarnego).
2. Wyślij SMS o treści zgodnej z poniższą tabelą na numer +48 503 503 733 (w przypadku telefonu stacjonarnego).
3. Wypełnij formularz na stronie www.alcetel.pl/brzesko

[TABLE=3]

Więcej informacji na stronie: www.alcetel.pl/brzesko

Opracował: Ireneusz Węglowski – insp. ds. Zarządzania Kryzysowego i OC UM w Brzesku /brzesko.pl/IB

“%RELATEDPOSTS%”

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast