Nie przegap
Strona główna » Sport » “Snajper 2017” na bieleckim “piekiełku”

“Snajper 2017” na bieleckim “piekiełku”

Na strzelnicy w Bielczy odbył się XVII Turniej Strzelecki “SNAJPER 2017” zorganizowany przez Koło strzeleckie LOK w Bielczy przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie i pod honorowym patronatem Wójta Gminy Borzęcin Janusza Kwaśniaka. Strzelcy rywalizowali w trzech  kategoriach: mężczyźni, kobiety i młodzicy. W zawodach mógł wziąć udział każdy, kto wyraził chęć sprawdzenia swoich umiejętności w strzelaniu z broni małokalibrowej typu KBKS, w pozycji leżącej do tarczy, na dystansie 50 metrów. Najlepszymi w swoich kategoriach okazali się: Grzegorz Gzyl, Anna Widło oraz Filip Drąg.

Zawody mają już naprawdę długą tradycję. Pierwsze organizowaliśmy 17 lat temu, a idea zrodziła się na bazie funkcjonującego w Bielczy koła LOK, gdzie – z sukcesami – od wielu lat, trenuje kilkunastu strzelców z terenu gminu Borzęcin, pasjonatów tego sportu – mówi wójt Janusz Kwaśniak – patron, fundator nagród i uczestnik bieleckiego turnieju.

Do nich bezsprzecznie zalicza się Zygmunt Szawernoga – prezes miejscowego koła LOK, “spirytus movens” i organizator wielu turniejów strzeleckich, w tym „Snajpera”.

Dzisiejsza frekwencja, a w zasadzie rekord frekwencyjny, bo na listach startowych zameldowało się 82 strzelców – świadczy o tym, że zainteresowanie tą dyscypliną sportu jest w regionie brzeskim i w gminie Borzęcin bardzo duże i z tego ogromnie się cieszę – komentował prezes Szawernoga.

W bieleckim turnieju każdy zawodnik miał do dyspozycji trzy strzały próbne, a następnie oddawał dziesięć strzałów punktowanych. Wśród uczestników było wielu takich, którzy strzelają od kilkunastu lat, ale i tacy, którzy mieli broń w rękach po raz pierwszy.

Dla mnie każde kolejne zawody to ogromna przyjemność i rozrywka. Adrenalina rośnie wraz z  oddanym strzałem, a sam zapach prochu – wciąga – przyznaje Zygmunt Szawernoga.

W trakcie Turnieju uczestnicy mogli częstować się przygotowaną przez organizatorów herbatą, bigosem i kiełbaską z rozpalonego obok strzelnicy ogniska. Po ponad pięciogodzinnej rywalizacji wyłoniono zwycięzców w każdej z kategorii.

Wśród mężczyzn najlepszy wynik uzyskał Grzegorz Gzyl (92 pkt.). Jedno oczko mniej ustrzelił Maciej Srebro, a trzeci był Zygmunt Szawernoga (85 pkt). W kategorii kobiet najlepiej strzelała Anna Widła (88 pkt.), a kolejne miejsca zajęły Monika Kubala (77 pkt.) oraz Lucyna Kapa (72 pkt.). Wśród „młodzików” zwyciężył Filip Drąg (77 pkt.) przed Mateuszem Kogut (75 pkt.) oraz Agnieszką Widło (67 pkt). Najmłodszym uczestnikiem XVII Turnieju Strzeleckiego “SNAJPER 2017” została Marta Szumigraj.
Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez wójta gminy Borzęcin Janusza Kwaśniaka.

Najmłodsi pasjonaci strzelectwa okazję do turniejowej rywalizacji będą mieli już niedługo. W trakcie zimowych ferii organizowanych przez GOK Borzęcin, w sobotę 11 lutego w Warysiu rozegrane zostaną zawody dla dzieci i młodzieży. Emocje i dobra zabawa gwarantowana. Korzystając z okazji, już serdecznie zapraszamy!

(pio)

ug

Fot. Maciej Mazur

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast