Don't Miss
Home » Wiadomości » „So This is Christmas”, czyli Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej w Borzęcinie

„So This is Christmas”, czyli Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej w Borzęcinie

DSC_4125_800x531Pod takim hasłem, 12 grudnia w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie odbyła się III edycja Konkursu Anglojęzycznej Piosenki Świątecznej. Organizatorem imprezy był Zespół Szkół w Borzęcinie oraz Gminny Ośrodek Kultury, a patronat nad konkursem objął Wójt Gminy pan Janusz Kwaśniak.

Celem konkursu było m.in. motywowanie młodzieży do doskonalenia umiejętności językowych, prezentacja uzdolnień wokalnych oraz kształtowanie postaw czynnego uczestnictwa w kulturze. W konkursie udział wzięło 29 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Gminy Borzęcin. W sumie, solo i w duetach zaprezentowano 19 utworów, które zostały ocenione w 5 kategoriach: stopień trudności utworu, poprawność wykonania, interpretacja muzyczno-wokalna, choreografia i ogólne wrażenie sceniczne. Jury, w składzie: p. Cecylia Czaja (SP w Borzęcinie Dolnym), p. Marta Kociołek (ZS w Przyborowie), p. Katarzyna Chamioło (ZS w Bielczy) i p. Katarzyna Winczakiewicz (ZS w Borzęcinie) przyznało następujące wyróżnienia:

  1. Kategoria: szkoła podstawowa

I miejsce: Szymon Borowiec (ZS Bielcza)

II miejsce: ex aequo Julia Styrna (ZS Przyborów), Klaudia Suder (ZS Bielcza)

III miejsce: ex aequo Karolina Stolarz, Weronika Czesak (SP Borzęcin Dolny)

Nagroda Publiczności: Jakub Klisiewicz (ZS Borzęcin)

  1. Kategoria: gimnazjum

I miejsce: Kinga Bujak (ZS Bielcza)

II miejsce: Justyna Duda (ZS Borzęcin)

III miejsce: ex aequo Zygmunt Postawa, Adam Duda (ZS Bielcza)

Wyróżnienie: Milena Wiśniewska i Iwona Kapuścińska (ZS Borzęcin)

Finaliści oraz wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.

Serdecznie dziękuję Wójtowi Gminy panu Januszowi Kwaśniakowi za sponsoring nagród i patronat, pani Elżbiecie Kwaśniewskiej z Gminnej Biblioteki Publicznej za przekazanie 19 albumów oraz panu Piotrowi Kani za udostępnienie sali i nagłośnienia. Słowa wdzięczności kieruję także w stronę pań z jury, przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego za prowadzenie imprezy oraz panów Sebastiana Szafrańskiego i Romana Rechula za oprawę techniczną.

 —

Koordynator: Joanna Bodzioch

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast