Don't Miss
Home » Sport » Sokół Borzęcin najwyżej w historii

Sokół Borzęcin najwyżej w historii

Resize of DSC_2656Historyczne wydarzenie stało się udziałem piłkarzy Sokoła Borzęcin. W sezonie piłkarskim 2012/2013 awansowali do IV ligi piłkarskiej. Jest to najlepszy wynik drużyn z gminy Borzęcin w historii występów ligowych.

Awans to z pewnością zasługa piłkarzy, którzy swoją doskonałą postawą udowodnili, że potrafią osiągać dobre wyniki podnosząc jednocześnie swoje umiejętności. To także wynik dobrej pracy trenera Sławomira Zubla, któremu bardzo dobre warunki pracy stworzył zarząd „Sokoła” Borzęcin z prezesem Stanisławem Klisiewiczem na czele, managerem klubu Arkadiuszem Świencickim i kierownikiem drużyny Krzysztofem Wróblewskim. Borzęciński klub wsparli także sponsorzy. Znaczącej pomocy merytorycznej i finansowej udzielił także samorząd gminy Borzęcin z wójtem Januszem Kwaśniakiem, zaangażowanym w poprawę infrastruktury sportowej i pozyskanie darczyńców dla „Sokoła”. Nieocenione wsparcie podczas każdego meczu przekazywali oczywiście kibice borzęcińskiego klubu, dopingując podczas spotkań “u siebie” i “na wyjazdach”.

– Obecny sezon był wyjątkowy dla środowiska lokalnego, działaczy, sponsorów oraz osób związanych z klubem. Piłkarze dokonali fantastycznej rzeczy. Za to chciałbym bardzo podziękować zawodnikom, którzy mimo swoich obowiązków licznie brali udział w treningach, a swoją profesjonalną postawą w meczach udowadniali, że jest to grupa piłkarzy zdolna pokonać każdą drużynę w tej lidze – chwalił swoich podopiecznych trener Zubel. Dziękował także zawodnikom za zaufanie, jakim go obdarzyli. – Bez zaufania drużyny sam trener niczego by nie dokonał – mówił.

Zdaniem Arkadiusza Świencickiego rok temu niewiele osób wierzyło w awans klubu. – Przez ten rok zbudowaliśmy profesjonalny i silny zespół, wymagając od siebie niejednokrotnie więcej, niż możemy dać w obecnej chwili. To grupa ludzi, sportowców odpowiedzialnych za siebie i wynik. Sukces to wielkie słowo, ale tak jak w życiu w tym sukcesie najważniejsza jest pokora, praca i wiara w ten sukces – podkreślał Świencicki.

Piłkarze z Borzęcina wygrali w całym sezonie 21 meczów, 4 remisując i 5 przegrywając. Zdobyli 80 bramek tracąc tylko 27 (prawie najmniej w lidze). Awans przypieczętowany został zwycięstwem 0:4 w ostatnim wyjazdowym spotkaniu z Iskrą Tarnów, w którym to wygrana Sokoła ani przez moment nie podlegała dyskusji. Relacje z meczów, w tym i te fotograficzne autorstwa Leszka Spędzi znaleźć można na stronie internetowej klubu pod adresem: www.sokol-borzecin.pl.
W nowym sezonie, który rozpocznie się za kilka tygodni, piłkarzom Sokoła przyjdzie mierzyć się np. z Tuchovią Tuchów, Rylovią Rylowa, KS Zakopane, Wolanią Wola Rzędzińska, KS Tymbark czy Jadowniczanką Jadowniki. Gratulując awansu życzymy powodzenia na boiskach IV-to ligowych.

Wszystkie drużyny z gminy Borzęcin można będzie obejrzeć już w niedzielnych rozgrywkach o Puchar Wójta Gminy Borzęcin Janusza Kwaśniaka. Emocji sportowych z pewnością nie zabraknie. Zapraszamy!

Piotr Kania

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast