Nie przegap
Strona główna » Kultura » Sołecka rywalizacja

Sołecka rywalizacja

solectwTegoroczne IX Borzęckie Święto Grzyba otworzy tradycyjny Turniej Sołectw gminy Borzęcin. Jak co roku zawody te gwarantują dużo emocji dla uczestników, a dla widzów mnóstwo dobrej zabawy. Nie inaczej będzie i tym razem.  Organizatorzy przygotowali konkurencje, które dla drużyn będą nie lada wyzwaniem. Początek sołeckiej rywalizacji w sobotę, 24 sierpnia o godz. 16:30.

Każda z miejscowości gminy Borzęcin będzie reprezentowana przez jeden zespół, na czele którego stoi sołtys. W akcji zobaczymy więc reprezentantów: Borzęcina Górnego, Borzęcina Dolnego, Bielczy, Jagniówki, Łęk, Przyborowa i Warysia. Pięcioosobowe zespoły, w których musi znaleźć się miejsce dla co najmniej jednej kobiety czeka sprawdzian sił w czterech konkurencjach. Sprawdzą one siłę, umiejętność współpracy, poczucie równowagi a przede wszystkim poczucie humoru uczestników.

Wśród przygotowanych zadań znajduje się przeprowadzany przy okazji każdego Turnieju Sołectw konkurs przecinania drewnianego klocka piłą ręczną. Kolejne konkurencje to już całkowita nowość.

Najpierw „slalom stonogi”, w którym liczyć się będzie nienaganna współpraca całych zespołów. Poszczególni zawodnicy będą mieć bowiem przywiązane nogi, po czym czeka ich bieg ze slalomem. Jeden niewłaściwy krok któregoś z zawodników może skończyć się kraksą całej drużyny.

Następny sprawdzian wcale nie będzie łatwiejszy. Skakanka i buty – gumofilce to nie najlepsze połączenie, a jeśli dodać do tego równoczesny bieg po trasie slalomu – emocje i mnóstwo śmiechu mamy gwarantowane.

Na koniec – konkurs na celność, czyli zmagania w mini golfa na sześciu torach. Kto wykaże się największym opanowaniem i trafi piłką do dołka przy jak najmniejszej liczbie uderzeń – wygrywa. Oczywiście każdą z konkurencji należy zaliczyć w jak najkrótszym czasie. Kto wygra? Nie wiadomo. Wiadomo za to jedno. Z pewnością będzie się działo…

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast